Táta zavelel, jede se do Alp! Pojistka musí jet s vámi!

Tatínek opět nezklamal a připravil pro rodinu skvělé překvapení v podobě lyžování v Alpách. Vyrazit máte za několik dní. Nestresujte! Důležité je mít připravenou výbavu, věci na převlečení, pořádnou svačinu a co ještě? Pojistku! Nebuďte nezodpovědní a nespoléhejte jen na modrou kartičku od zdravotní pojišťovny! Naučte se poznat kvalitu i to, jak pro všechny vyřídit pojištění během několika minut.

feminela-cz_online_ergo_cz_nahledovy

Modrá kartička v zahraničí nestačí

Modrá kartička je důkaz, že si platíte zdravotní pojištění v ČR. Rozhodně nefunguje jako cestovní pojištění. Je pouze garancí, že se vám v zahraničí dostane nezbytné lékařské péče v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Nevztahuje se například na převoz do zařízení, ani na transport zpět do ČR, musíte si připlatit za jídlo v nemocnici, nevztahuje se na ošetření zubů atd. Zkrátka riskujete, že se domů vrátíte s vysokým dluhem, který vás bude strašit řadu let. Více o rizicích se dozvíte tady.

feminela-cz_online_ergo_cz_01

Kvalita za nízkou cenu online

S pojistkou do zahraničí si koupíte jistotu, že o vás bude v případě problémů postaráno. Abyste nemuseli doplácet, volte rodinné cestovní pojištění s limity pro léčebné výlohy 5 000 000 Kč. Vždy si přečtěte podmínky, za kterých pojistka platí a pozornost věnujte i výlukám. K pojistnému plnění určitě nedojde ve chvíli, kdy si způsobíte úraz pod vlivem alkoholu apod. Důležitá je nadmořská výška. Běžně je pojistka platná do 3 000 m.n.m. Pro pobyt ve větší výšce je třeba se připojistit!

feminela-cz_online_ergo_cz_02

Připojištění budete potřebovat i v případě, pokud se vydáte na free ride mimo sjezdovku a také při sáňkování. Pro jistotu si přečtěte seznam rizikových sportů. Cenově i časově úspornější je sjednání pojištění do zahraničí online.

Abyste měli jistotu správného výběru, věnujte několik málo minut přečtení odpovědí na časté dotazy k cestovnímu pojištění. Dozvíte se i to, jak se správně zachovat, když se dostanete do problémů.