Těhotenství prozradí nenápadné příznaky. Ranní nevolnosti nejsou jediné, co ho provází

Pokud se ptáte sama sebe, zda jste těhotná, zkuste si všimnout některého z následujících příznaků. Nezapomínejte však, že každá žena je jiná a také každé těhotenství vypadá trochu jinak. Existuje však několik nejznámějších příznaků, které signalizují těhotenství.

Známé scény z filmů

Určitě to znáte z mnoha filmů, kdy se hlavní postava vzbudí s tím, že musí utíkat na záchod s překrytými ústy rukou. Ranní nevolnost a zvracení jsou příznaky, které se nejčastěji spojují se začátkem těhotenství. Odhaduje se, že postihuje až 60 procent budoucích maminek. Tento příznak může být také spojován s nechutenstvím k jídlu. Některé ženy jsou naopak věčně hladové a mohou se objevovat i chutě na zvláštní kombinace.

Únava nás může ovlivnit od prvních okamžiků těhotenství. Není divu, že vaše tělo nyní pracuje nejvyšší rychlostí. Těhotné ženy si také stěžují na ospalost nebo podrážděnost. Je to pravděpodobně způsobeno velkým nárůstem progesteronu, který zpomaluje metabolismus. Pokud si sledujete teplotu během cyklu, během těhotenství je teplota těla vyšší. Nedejte se proto oklamat, pokud si naměříte vyšší teplotu, mylně to můžete zaměnit s nachlazením.

Zdroj obrázku: Freepik

Časté návštěvy toalety

Už několik týdnů po oplodnění si můžete všimnout potřeby chodit na toaletu častěji. Je to výsledkem změn ve vašem endokrinním systému a rostoucí dělohy, která tlačí na močový měchýř. Navzdory výskytu příznaků, které obvykle ohlašují vaše období, se menstruace neobjevuje. Její nepřítomnost je nejčastějším příznakem těhotenství, při kterém ženy zpozorní.

Další změnou, která může naznačovat, že jste těhotná, jsou zvětšená a citlivá prsa. Většina žen má však podobné pocity před menstruací, ale pokud jste těhotná, přecitlivělost prsů je větší. Také okolí bradavky se zvětšuje a tmavne. Můžete také cítit brnění, a dokonce bolest v bradavkách. Pokud máte jeden z těchto příznaků, udělejte si těhotenský test, který vám odpoví na otázku, zda jste těhotná.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/getting-pregnant/in-depth/symptoms-of-pregnancy/art-20043853