Yogurt 1786329 1920

Těmto potravinám se večer vyhněte obloukem, připraví vás o klidný spánek a štíhlou linii

Ne každý večerní pokrm má na váš spánek pozitivní vliv. Některé potraviny jsou před spaním vyloženě nevhodné. Čemu se před spaním vyhnout, a co naopak jíst? Obecně dávejte přednost lehce stravitelným jídlům, která nejsou příliš kořeněná a energeticky bohatá.

Ovoce a zelenina před spaním s opatrností

Většina ovoce obsahuje značné množství cukru, který zvyšuje hladinu glukózy v krvi, a tím i energetickou úroveň organismu. Na noc je přebytečné množství energie nevhodné, spánek pak není tak kvalitní. Konzumací cukru ve večerních hodinách rovněž přispějete k tomu, že začnete přibírat na váze. Večer je člověk již méně aktivní než přes den a tělo se sacharidů zbavuje pomaleji. Rozhodně se vyhněte banánu, jablku, hrušce, hroznovému vínu, třešním a melounu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobně si dejte pozor na zeleninu, která obsahuje vysoký podíl nerozpustné vlákniny. Tato zelenina způsobuje plynatost, které se večer nemůžete zbavit pohybem. Váš spánek bude klidnější, pokud se na noc vyhnete květáku, čínskému zelí, špenátu a rajčatům. 

Stejně tak energeticky vydatné, jako zdravější ovoce, jsou různé pochoutky. Večerní čokoládové pokušení nebo pytlík slaných chipsů je sice chutnou odměnou, ale počítejte s obrovským příjmem kalorií. Před spaním jsou absolutně nevhodné. To, že jsou tyto pochutiny nezdravé, nyní velkoryse pomineme. 

Červené maso a obilné produkty jezte raději přes den

Červené maso patří mezi hůře stravitelná jídla. Trávení živočišných bílkovin tělu trvá poměrně dlouhou dobu. Vědci prokázali, že v některých případech trvá strávení červeného masa i několik dní. Chcete-li pro kvalitní spánek udělat maximum, červené maso si připravte raději k obědu. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Těstoviny a pšeničný chléb obsahují opravdu velkou porci mouky, a tím i sacharidů. Večer už se tělo připravuje na odpočinek a snižuje svůj energetický výdej. Sacharidy se tak snadno začnou přeměňovat na nežádoucí tuky usazující se nejčastěji v partiích břicha a hýždí.