Tenké obočí přestává být kýčem. Módní svět znovu objevuje jeho přednosti

Extrémně tenké obočí je trend, který se objevil na přelomu 90. let a nového tisíciletí. Propagovaly ho známé osobnosti a modelky a snažily se ho napodobovat ženy z celého světa. Často ale nedosáhly stejných výsledků. Chvíli se zdálo, že tenké obočí už nadobro zmizí v propadlišti dějin, nyní se ovšem vrací do módy a má potenciál stát se hitem letošního roku.

Tenké obočí nahradil přesný opak

Pamela Anderson, Christina Aguilera nebo Gwen Stefani. Všechny tyto dámy v 90. letech propagovaly tenké obočí získané nikoliv přirozeně, ale pečlivou úpravou. Obočí mělo mít po celé délce stejnou šířku a jasně kontrastovat s odstínem pleti. Slavné blondýnky proto vsadily na obočí zvýrazněné tmavou tužkou na obočí.

Čtěte také:  Letošní jaro patří modré. Nehty v této barvě nabízí nespočet variací pro každou příležitost

Postupem času se trend maximálně tenkého obočí a jeho extrémního vytrhávání ztrácel, a dokonce se stal synonymem kýče a módního faux pas. Naopak si svět zamiloval jeho naprostý kontrast – až nepřirozeně husté, široké a výrazné obočí ještě podtržené make-upem. Zpočátku jej propagovaly modelky jako Sasha Pivovarova, ale postupem času si jej zamilovaly i další známé osobnosti. Patří mezi ně Keira Knightley, Cara Delevingne nebo dcera Madonny.

Zdroj obrázku: Freepik

Tenké obočí opět v módě

Když už se zdálo, že se tenké obočí do módy nikdy nevrátí, znovu ho přivedly na výsluní modelky z přehlídky návrhářky Tiy Adeoly, která zahájila letošní New York Fashion Week. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat a některé slavné osobnosti se k němu začaly opět vracet. Vizážisté argumentují tím, že dnes už máme jiné možnosti a i tenké obočí se dá upravit přirozeně a nekýčovitě.

Čtěte také:  Recept na dlouhověkost odhalen. Vědci určili nejzdravější jídelníček, který prodlužuje život

Tenké obočí má své výhody – opticky otevře oko a může působit jako lifting obličeje. Sluší zejména ženám s lehce hranatým tvarem obličeje nebo obličejem ve tvaru srdce. Velký význam má nejen šířka obočí, ale také tvar oblouku. Zapomeňte na polokulaté obočí Pamely Anderson, naopak by mělo být rovné a zalamovat se pod úhlem.

Zdroj: https://www.thezoereport.com/beauty/thin-eyebrows-trend