Woman Home

Teplotu v bytě sníží správné větrání a některé vychytávky

Většina lidí se na letní čas těší, protože je obdobím dovolených a teplých dnů a večerů. Léto je také synonymem pro různé volnočasové aktivity, grilování na terase či balkoně a relaxaci. Jenže jak chcete odpočívat v místnosti, která je vyhřátá na vysokou teplotu? Poradíme, jak vytvořit v bytě příjemný chládek.

Byt vyhřívají především okna

K vyhřívání prostoru v bytě dochází skrze okna. Je tedy zřejmé, že tudy vede cesta, jak tomu zabránit. Nejjednodušší je pořídit závěsy na okna, případně žaluzie nebo rolety. Než odejdete do práce, tak je zatáhněte, aby sluneční paprsky nemohly dovnitř místností. Pak lze také používat speciální fólie, které se lepí přímo na okno. Obsahují film, jenž odráží sluneční paprsky, čímž omezuje růst teploty v interiéru.

Závěsy, žaluzie, rolety

K zatemnění oken je možné využít třeba závěsy. Vyplatí se investovat do těch zatmívacích, které nepropustí žádné světlo. Alternativou jsou pak rolety a interiérové nebo venkovní žaluzie. Velmi často lidé využívají právě venkovní rolety, která se stávají stále oblíbenějšími. Bohužel je možné je nainstalovat pouze do rodinných domů, nikoliv do bytů. Zde pak připadají v úvahu třeba žaluzie, které splní stejný účel.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně větrat

Měli byste se naučit také správně větrat. Nejlépe je tak učinit brzy ráno nebo pozdě večer, kdy nesvítí slunce. Je špatně si myslet, že když necháte pootevřené okno po celý den, že se byt ochladí. Spíše se stane pravý opak. Domů ze zaměstnání se vrátíte do vyhřátého obydlí, ve kterém bude velmi nepříjemně. Ochladit vzduch vám pomohou mokré ručníky, které můžete zavěsit na radiátory.

Vsaďte na bavlněné ložní prádlo

Dobré je také nepodcenit výběr materiálu ložního prádla. V horké dny se vyplatí bavlna, která je prodyšná, případně pravé hedvábí, které v horku chladí. Zapomeňte na syntetické tkaniny, ve kterých byste se uvařili.

Zdroj: https://www.southernmanagement.com/blog/how-to-cool-down-your-apartment-this-summer/