Penne Pasta Tomato Sauce With Chicken Tomatoes Wooden Table

Těstoviny s cuketou a rajčátky vykouzlíte během 15 minut. A jednoduchá večeře je na stole

Dnes se podíváme na jednoduchý a rychlý recept na těstoviny s cuketou a rajčaty. Místo cherry rajčat můžete použít také obyčejná velká rajčata nakrájená na kousky. Pokrm můžete ochutit petrželkou, bazalkou nebo tymiánem podle toho, co máte nejraději. Budete-li chtít, můžete výsledný pokrm posypat strouhaným parmazánem nebo jej podávat s kousky mozzarelly.

Co budete potřebovat?

V první řadě musíte myslet na to, abyste těstoviny nepřevařili. Jinak to rozhodně nebude dobré. Musí být uvařené tzv. na skus. Převařené těstoviny jsou nezdravé. Mají vyšší glykemický index, rychle zvyšují krevní cukr a navíc jsou nechutné. Rozhodně od nich při vaření proto neodcházejte. Tuto zdravou večeři můžete připravit během 15 minut. Podívejme se, co budete potřebovat na výrobu:

  • 300 g těstovin (např. penne), 200 g cherry rajčat,
  • 1 ks velké cukety, 400 g rajčatového protlaku,
  • 1 ks střední cibule, 2 stroužky česneku, 1 ks malého chilli,
  • 1 polévkovou lžíci nasekané petrželky, čerstvě mletý pepř, sůl a 2 lžíce oleje.
Zdroj obrázku: Freepik

Způsob přípravy

Nejdříve dejte vařit osolenou vodu na těstoviny. Mezitím nakrájejte cibuli, chilli a stroužky česneku. Cuketu nakrájejte na poloviční plátky, cherry rajčata na poloviny. Do pánve nalijte olivový olej, přidejte cibuli a česnek a restujte asi 2 minuty při nízké teplotě. Poté můžete přidat cuketu a chilli. Restujte další 3 minuty. Dávejte si pozor, abyste zeleninu nepřipálili. Česnek by byl hořký a celé jídlo by nebylo tak chutné.

Následně přidejte rajčata a nechte asi minutu restovat. Nakonec přidejte protlak a čtvrt sklenice vody. Zeleninu poduste, dokud nezměkne. Těstoviny uvařte podle návodu na obalu (každé se vaří po jinou dobu), sceďte je a vložte do připravené omáčky se zeleninou. Dochuťte solí, pepřem a přidejte petrželku. Použít můžete i své oblíbené koření. Ihned podávejte a vychutnejte si plnou chuť rajčat, cukety i ostatní zeleniny. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: https://www.pbs.org/food/fresh-tastes/easy-one-pot-tomato-zucchini-penne-dinner/