Milk Thistle Is Rich 2772999 1280

Těžké jídlo a přejedení dává trávení zabrat. Skvěle mu odlehčí bylinky nebo koření

Každý to zná – vánoční nebo velikonoční svátky, grilování s přáteli a pochoutky, které si dopřáváme, nejsou vždy dobré pro náš žaludek a trávení. Přejídání nebo konzumace nezdravých pokrmů může mít velký vliv na celkové zdraví člověka. Existuje několik metod, díky kterým trávení ulevíte.

Můžete si zajít do obchodu nebo využít domácí suroviny

Některé bylinky jsou velmi účinné v boji proti přejedení nebo špatnému trávení. Mezi takové patří třezalka, heřmánek či ostropestřec. Vybrané bylinky nasypte do hrnku, zalijte vroucí vodou a nechte přikryté louhovat 10 minut. Můžete si pomoci také alkalickou vodou, která odkyselí žaludek. Stačí uvařit litr vody, po vychladnutí přidat lžičku soli a šťávu z poloviny citronu. Nechte přes noc stát a poté pijte dvě sklenice ráno a večer.

Pokud po ruce nemáte bylinky, pomoci může také zázvor. Je výborný nejen při chřipce, ale obsahuje látky, které podpoří také trávení. Funguje i proti nadýmání a pokud se pokoušíte zhubnout, je to skvělý pomocník i při něm.

Zdroj obrázku: Pixabay

Po jídle nás to láká spočinout na gauči, ale raději se venku projděte

Mezi koření, které pomáhá trávení, patří také skořice. Pokud jste milovníkem čaje, přidejte si do něj skořici, která má uklidňující účinky. Pomáhá zklidnit žaludek a zlepšit trávení, působí také antibakteriálně. Pokud vás to po jídle láká k odpočinku u televize, zatněte zuby a raději se vydejte na procházku.

Pomůžete tím lepšímu trávení, protože pokud byste si ihned po jídle lehli na postel, zvýšíte tím tlak na žaludek a bude vám ještě více těžko. Může se dostavit i pálení žáhy. Po těžkém jídle nebo přejedení můžete vyzkoušet malou misku vývaru, která by měla pomoci lépe jídlo strávit. Postačí i žvýkačka, samozřejmě bez cukru, která podpoří produkci slin a zlepší trávení. Těžkého žaludku se zbavíte také jedlou sodou, ale u té pozor, abyste to nepřehnali s množstvím. Do sklenice vody dejte maximálně jednu lžičku.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tea-for-bloating