Young Woman Sitting Front Electric Fan Feeling Hot Apartment Trying Catch Cold Air

Tipy, jak ochladit přehřátý byt v létě

Tento rok se během letního období opakují vlny horka a podle předpovědí se zdá, že se v blízké budoucnosti žádné zásadní změny nekonají. V období plném slunečního svitu se snažíme vychladit prostory, kde trávíme většinu času. Mnoho lidí si myslí, že nejlepším řešením je nechat okna otevřená po celý den. To je ale zásadní chyba.

Nepříjemné horko v bytě? Zapomeňte na tradiční větrání

Zažíváte neúnosné teploty v interiéru, které se nezmírňují ani v chladnějších nocích? Pokud pracujete z domova, pak to může být opravdu obtěžující, protože jste odkázáni na horké prostředí po většinu dne. A co víc, takové podmínky nejsou zrovna zdraví prospěšné. Mnozí z nás se snaží vychladit své domovy či byty prostřednictvím pravidelného větrání a ponecháváním otevřených oken v noci. Bohužel ukazuje se, že to není vždycky nejlepší řešení.

Větrání místností, ve kterých trávíme nejvíce času během horkých dnů, může mít překvapivě opačný efekt, než očekáváme. Otevřená okna totiž mohou dovnitř vpustit ještě teplejší vzduch. V extrémně horkých dnech se raději vyhněte přílišnému větrání. Můžete nechat okna otevřená brzy ráno nebo během noci, ale jinak je nechte zavřená. Existují i alternativní způsoby, jak udržet svůj domov příjemnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčené triky

Pokud toužíte po ochlazení, zkuste zakrýt okna bílým prostěradlem nebo pověsit mokré závěsy, ideálně bílé, žluté nebo oranžové. Tyto barvy dokážou odrážet sluneční paprsky a minimalizovat jejich dopad do interiéru. Další možností je namočit záclony nebo závěsy do studené vody a zavěsit je na okna. Postupně se voda vypařuje a příjemně ochlazuje místnost. Pokud máte možnost, přemýšlejte o investici do ventilátorů, které dokážou v každé místnosti snížit teplotu vzduchu a přinést vám tak velkou úlevu během horkých dnů. Misky s ledem umístěné v místnosti také poskytují osvěžení. Pokud máte ventilátor, postavte před něj misku s ledem a nechte studený vzduch rozptýlit se po celé místnosti.

Zdroj: https://www.southernmanagement.com/blog/how-to-cool-down-your-apartment-this-summer/