Woman Cooking Vegetables Pan

Tipy pro úspornější vaření na elektrickém sporáku

Máte-li doma elektrický sporák, musíte se naučit, jak při vaření ušetřit peníze. Díky úsporným technikám ušetříte i několik stovek korun měsíčně. To vám za rok dá pořádnou částku, kterou můžete použít na dovolenou nebo jiné radosti. Ceny elektřiny nyní trápí hodně lidí, a proto doma musíte šetřit, kde to jen jde. Poradíme vám, jak to udělat během vaření.

Nejvíc elektřiny ušetříte v kuchyni

Náklady na chod domácnosti jsou neustále vyšší a vyšší. Z tohoto důvodu se musíte naučit, kde můžete ušetřit na vodě i elektřině. Vysoké účty za energie budou minulostí, když se budete držet pár osvědčených rad na úsporu. Svého vyúčtování se díky tomu nebudete muset obávat. Naopak se vám možná nějaké peníze vrátí zpět.

Šetřit můžete při používání světel nebo v koupelně při sprchování a čištění zubů. Nejvíce elektřiny spotřebujete v kuchyni, a proto se s ní musíte naučit pracovat. Elektrický sporák se v současnosti nachází prakticky v každé domácnosti, a proto musíte vědět, jak ho správně používat pro úsporu peněz. Každý rok tím ušetříte stovky i tisíce korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistota sporáku je velmi důležitá

Méně energie použijete, když vaření zabere méně času. Toho můžete dosáhnout tím, že maso i zeleninu nakrájíte na menší kousky. Využívejte naplno také pokličky bez ohledu na to, co vaříte. Uvidíte, že budete mít jídlo hotové mnohem rychleji. Nezapomeňte také na pravidelné čištění sporáku. Nečistoty způsobí, že zařízení spotřebuje mnohem více energie.

Dokonce i při pečení masa, zeleniny nebo koláčů můžete ušetřit hodně peněz. Při pečení neotvírejte dvířka trouby, pokud to není nutné. Jídlo bude upečené rychleji a všechno teplo zůstane uvnitř. Velmi výhodné je také péct dvě jídla najednou. Jakmile již máte předehřátou troubu, využijte ji pro více pokrmů. Ušetříte energii a získáte jídlo na víc dnů nebo více druhů jídla najednou. Takže si ušetříte i práci a čas.

Zdroj: https://sassytownhouseliving.com/electric-stove-cooking/