Medium Shot Woman Cleaning Home

Tipy úklidových firem, které inspirují k efektivnímu úklidu vlastní domácnosti

Myslíte si, že vám úklid vaší domácnosti nedělá žádné potíže? Možná ho zvládáte, ale nepřemýšleli jste využít někdy služeb úklidové firmy? Na trhu jich je k dispozici celá řada a všechny nabízejí úlevu při udržování bytu v čistotě. Pro příliš zaměstnané lidi se jedná o velkou výhodu, kterou se nebojí pravidelně používat.

Jak uklízí úklidová firma

I taková obyčejná činnost, jakou úklid na první pohled vypadá, potřebuje přesně stanovená pravidla. Bez nich je úklid jen sledem nahodilých událostí, kdy přebíháte po bytě od jedné práce ke druhé bez viditelného výsledku. Úklidová firma má vypracovaný postup, jak jednotlivé místnosti uklízet. S ním jsou seznámeni všichni její úklidoví pracovníci a aplikují ho při úklidu u svých zákazníků.

Úklidové prostředky

Nedílnou součástí úklidu jsou úklidové prostředky, bez kterých by práce nešla tolik od ruky. Jsou to hlavně čisticí prostředky, vysavače a podobně. Měly by být připraveny předem na viditelném místě, aby je pak člověk nemusel pracně hledat. Usnadní to vlastní úklid.

Je třeba uklízet po místnostech

Není dobré při úklidu přebíhat z jedné místnosti do druhé. Správný postup je úklid po místnostech, přičemž začnete na jedné straně bytu a končit budete na té druhé.

close-up-picture-female-hands-taking-gloves
Zdroj obrázku: Freepik

Začněte stropem

Pochopitelně to svádí začít uklízet od podlahy, ale opak je pravdou. Jako první by měl přijít na řadu strop. Zaslouží si omést z prachu, zbavit pavučin a nečistot. Některé z nich spadnou na podlahu, ale tu teprve budete čistit, takže to vůbec nevadí.

Nábytek a sedačka

Jako další je třeba uklidit a vyčistit nábytek a sedačku. Opět to znamená omést prach, vyčistit od nečistot, případně použít impregnaci proti prachu. Čalouněná sedací souprava potřebuje také minimálně dvakrát během roku důkladně vyčistit. Častěji, když máte doma domácího mazlíčka.

Nakonec se vrhněte na podlahy

Jako poslední se uklízí podlaha. To už jsou ostatní části bytu jako ze škatulky. A vyčištění podlahy je takovou tečkou za celým úklidem.

Zdroj: https://www.southernliving.com/home/cleaning-and-housekeeping/professional-cleaning-tips