Skvrny

Tmavé skvrny na obličeji trápí mnoho žen, přírodní prostředky je pomohou zesvětlit

Tmavé skvrny na kůži představují estetický problém. Nejčastěji se objevují jako následek akné nebo po dlouhém vystavení slunečnímu záření. Mohou být ale i znakem hormonální poruchy či onemocnění štítné žlázy a nadledvin. Někdy se objevují během těhotenství nebo menopauzy. Zabarvení kůže vzniká v důsledku akumulace pigmentu melaninu.

Citron zesvětluje

Pokud se nevzhledných tmavých skvrn chcete zbavit, dříve, než zamíříte k odborníkovi do kosmetického salonu, vyzkoušejte domácí prostředky. Jedním z nich je citronové tonikum, které rozjasňuje pokožku. Stačí, když si po důkladném umytí obličeje otřete místo vatovým tamponkem namočeným v citronové šťávě. Použít můžete i gel z aloe vera, kterým večer před spaním postižená místa natřete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda rovněž snižuje viditelnost tmavého zabarvení. Smíchejte jednu čajovou lžičku jedlé sody s minerální vodou do konzistence pasty. Tu naneste na obličej a po zhruba deseti minutách opláchněte. Tento způsob vám nejen pomůže od nevzhledných skvrn, ale také dokonale zbaví pokožku nečistot.

Okurka dodá hydrataci

Zelená okurka má velmi příznivé účinky na lidskou pokožku. Svědčí o tom i fakt, že je častou přísadou pleťových kosmetických přípravků. Doma si z ní můžete připravit masku. Nastrouhejte kousek okurky na struhadle, přidejte trochu citronové šťávy a směs naneste na obličej. Po patnácti minutách masku smyjte. Okurka dokonale hydratuje a rozjasňuje pokožku.

Zdroj obrázku: Freepik

Pigmentaci pokožky zesvětlí i jablečný ocet. Obsahuje totiž kyselinu octovou. Jeho použití je velmi snadné. Smíchejte jeden díl jablečného octa a jeden díl vody. Směs naneste na tmavé skvrny a nechte pár minut působit. Pak pokožku opláchněte vlažnou vodou. Opakujte dvakrát denně, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Ačkoliv jsou všechny popsané metody přírodní, přistupujte k nim opatrně. Zejména citlivá pokožka by po jejich použití mohla být podrážděná.

Zdroj: https://www.aarp.org/entertainment/style-trends/info-2018/natural-remedies-age-spots-fd.html