Hands Asian Woman Cleaning Toilet Seat By Pink Cloth Wipe Restroom House

Toaletu lze vyčistit i pomocí domácích prostředků

Někteří lidé uklízejí rádi, jiní berou úklid jen jako nutné zlo, které je třeba jednou za čas podstoupit, aby náš domov zůstal obyvatelným. Ale úklid toalety nemá rád snad nikdo. Přesto je udržování téhle místnosti i se záchodem samotným v perfektní čistotě důležité jednak pro domácí atmosféru a jednak pro naše zdraví. Koneckonců jednou za čas tam musíme všichni, i císař tam chodí pěšky.

Bakterie i plísně

Virům, kterým se v poslední době dostávalo nebývalé mediální pozornosti, se na toaletách většinou příliš nedaří, netrpíte-li zrovna nějakým akutním virovým onemocněním. O to více však jde tato místnost k duhu různým bakteriím, plísním a také některým druhům hmyzu, jako jsou nepopulární rybenky. Na ty je možné koupit v drogerii relativně účinné pasti, které vás těchto nevítaných návštěvníků po několika týdnech zbaví. Ale my se teď zaměříme na čistotu obecně a na bakterie a plísně zvlášť.

Zdroj obrázku: Freepik

Silná dezinfekce

Sáhnout můžete po nějaké silné dezinfekci, která je právě na tyto účely určená. Z pohledu bakterií i plísní je to zbraň hromadného ničení, která však má i své nevýhody. Máte-li citlivější pokožku, alergie na nějaké chemikálie nebo třeba jen malé děti, nemusí být používání této chemie tak úplně vhodné. Nehodí se ani pro chovatele domácích mazlíčků, zejména koček, které mají často na záchodě vlastní toaletu. Pokud cítí příliš mnoho chemických pachů, budou se místnosti vyhýbat a svou potřebu začnou vykonávat jinde.

Domácí přípravky

Naštěstí existují účinné domácí prostředky. Toaletu můžete nejprve očistit octem v rozprašovači. Ten je skvělý proti bakteriím i různému hmyzu. A poradí si také s celou škálou nečistot. Pak toaletu omyjte roztokem teplé vody s jedlou sodou, která má bělicí účinky a pomůže vám také od plísní. Nakonec použijte roztok práškové kyseliny citronové s vodou, i ta působí antibakteriálně a toaletu navíc hezky provoní.

Zdroj: https://www.thespruce.com/weird-toilet-fixes-that-really-work-327019