Medium Shot Woman Reading Label

„Tolik peněz za peeling nezaplatím, za stejnou sumu si ho vyrobím kilo“, podivovala se zákaznice v drogerii

Co vlastně stojí na tělovém peelingu tolik peněz? To ví jenom jeho výrobce a prodejce. Běžná zákaznice, pokud začne alespoň trochu počítat, během pár vteřin zjistí zajímavou věc. Pokud je něco opravdové vyhazování peněz, je to právě utrácení za různé peelingy. K podobným situacím bude v drogériích docházet stále častěji.

Tolik peněz za peeling?

Každé zboží má svého kupce a vše něco stojí. Ale zrovna peeling rozhodně nepatří mezi nějaké specifické kosmetické produkty, které by musely mít tak vysokou cenovku. „Tolik peněz za peeling nezaplatím, za stejnou sumu si ho vyrobím kilo“, argumentovala na částku u pokladny naše čtenářka. A protože žádnou slevu nedostala, odešla z drogerie přímo do supermarketu, do oddělení potravin. Pro ingredience, ze kterých si peeling vyrobí doma. A může ho mít ještě více než zmíněné kilo.

Zdroj obrázku: Freepik

Desítky i stovky korun

Kolik dnes stojí takový peeling? Je to různé. Začít můžeme na částce kolem 30 Kč za šedesátigramové balení. Pokračovat můžeme na balení o objemu 250 mililitrů či gramů, které lze pořídit v rozmezí 120–150 Kč. Ale klidně se lze dostat i na částku přesahující 250 Kč za 70 ml balení. Tady už je opravdu na zvážení, jestli do něčeho tak drahého investovat.

Za pár korun svépomocí

A teď jeden příklad, na kolik vyjde výroba domácího peelingu. Jeho základem je hrubozrnná sůl, který vyjde na 30 Kč v případě kilového balení. Půl litru kokosového oleje vyjde na 130 Kč. A nic jiného na základní peeling potřeba není. Z těchto dvou surovin za 160 kg si lze vyrobit kolem 1,5 jednoduchého, ale účinného sprchového peelingu.

Cokoliv dalšího

Je vidět, že zaplatit tolik peněz za peeling v drogerii může být naprosto zbytečnou investicí. Také proto, že základní domácí recept se dá snadno inovovat. K soli a oleji lze přidat chia nebo lněná semínka, nastrouhaný kokos, namletou kávu, různé bylinky. Tedy cokoliv, co ženské pleti pomůže v tom, aby vypadala dokonale. Krása prostě nemusí být drahá, když se ví, jak na to.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek čtenářů, redakčně zkráceno a upraveno, iTesco, DM