Happy Couple Wearing Warm Clothes Hold Hands Look Each Other Standing Near City Christmas Tree Enjoying Spending Time Together

Top 10 nejkouzelnějších vánočních trhů v Evropě

Vánoční trhy jsou jedním z nejkrásnějších projevů sváteční sezóny v Evropě. Zaplňují města vůní svařeného vína, zvuky koled a září tisíců vánočních světel. Představují ideální místo pro nakupování dárků, vychutnávání tradičních pochoutek a naplno si užívání předvánočního kouzla. Zde je deset nejlepších vánočních trhů, které byste neměli minout.

1. Vídeň, Rakousko

Vánoční trhy ve Vídni, známé jako „Wiener Christkindlmarkt,“ sahají až do středověku. Radniční náměstí (Rathausplatz) se promění v zimní divočinu plnou stánků s ručně vyráběnými dekoracemi a tradičními rakouskými pochoutkami.

2. Norimberk, Německo

Norimberský vánoční trh, „Christkindlesmarkt,“ je bezesporu jedním z nejslavnějších v Evropě. S více než 400 letou tradicí tento trh září jedinečnou atmosférou a je domovem slavného norimberského perníku.

3. Štrasburk, Francie

Označovaný za „hlavní město Vánoc,“ Štrasburk hostí nejstarší vánoční trh ve Francii, s počátky datujícími se až do roku 1570. Tisíce světel a ozdob dělají z tohoto města skutečnou zimní pohádku.

4. Brusel, Belgie

Bruselský vánoční trh „Plaisirs d’Hiver“ nabízí obrovské kluziště, velké kolo a stovky stánků. Nezapomeňte ochutnat belgické vánoční pečivo a horkou čokoládu!

5. Praha, Česká republika

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí a Václavském náměstí jsou srdcem zimní Prahy. Živé betlémy, bohatý kulturní program a množství tradičních českých specialit dodávají tomuto místu neopakovatelný charakter.

6. Tallinn, Estonsko

Tallinnský vánoční trh oživuje středověké centrum města s jeho historickou architekturou, přičemž hlavní vánoční strom stojí na místě od roku 1441.

beautiful-background-christmas-eve-new-year-st-petersburg-outdoor-christmas-tree-with-green-ball-closeup-winter-holiday-background
Zdroj obrázku: Freepik

7. Krakov, Polsko

Krakovský vánoční trh na hlavním náměstí je známý svými dřevěnými kiosky prodávajícími polské řemeslné výrobky, včetně barevného skla, kovářství a keramiky.

8. Drezden, Německo

Drezdenský „Striezelmarkt,“ založený v roce 1434, je nejstarším vánočním trhem v Německu. Slavný je svými pečenými specialitami, jako je stollen (vánoční koláč) a „Pflaumentoffel,“ postavičky vyrobené z datlí.

9. Budapešť, Maďarsko

Na Budapešťském vánočním trhu se mísí tradiční maďarské řemesla s moderním osvětlením a energickou atmosférou. A nevynechejte ani koupel v jedné z místních termálních lázní.

10. Barcelona, Španělsko

Barcelona možná není první město, které vás napadne při myšlenkách na Vánoce, ale její vánoční trh „Fira de Santa Llúcia“ nabízí slunné dny a jedinečné katalánské vánoční tradice.

Navštívení kteréhokoli z těchto trhů zaručeně přinese nezapomenutelné vzpomínky a mnoho magických momentů. Ať už se jedná o nákup dárků, ochutnávání místních specialit nebo prosté nasávání atmosféry, evropské vánoční trhy jsou perfektní příležitostí, jak se ponořit do svátečního ducha.

Zdroj: https://www.thetimes.co.uk/travel/destinations/europe/best-christmas-markets-holidays