Toto bílé zlato patří odpradávna mezi nevzácnější suroviny. Skvělé využití najde nejen v kuchyni

Sůl se dříve skutečně označovala jako „bílé zlato“, protože její vlastnosti byly nedocenitelné, a to nejen v kuchyni. V historii se používala jako oběť starověkým bohům i platební prostředek. Nyní ji používáme prakticky jen v kuchyni, ale má také mnoho dalších a dávno zapomenutých způsobů využití, díky kterým bude váš život jednodušší a domov krásnější.

Jak ji využít pro čerstvé suroviny?

Budete se divit, ale sůl dokáže prodloužit čerstvost sýra, ovoce i zeleniny. Když namočíte ubrousek do vody se solí a obalíte s ním žlutý sýr, neobjeví se na něm plíseň. Tuto metodu ve skutečnosti denně používají výrobci sýrů po celém světě a do své běžné rutiny ji zařadilo i mnoho žen v domácnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kromě toho může kuchyňská sůl (stejně jako kyselina citronová) zabránit tomu, aby loupané ovoce a zelenina zčernaly. Před vařením je vložte do mírně osolené vody. Tato technika je známá kuchařům po celém světě a nyní ji můžete využívat i vy. Funguje skvěle především u brambor nebo zeleninových salátů. Můžete ji proto použít, abyste měli čerstvější a krásnější zeleninu, kterou bude radost konzumovat.

Efektivně odstraňuje skvrny

Tohle vás jistě nepřekvapí. Pokud se na tkaninách objeví nevzhledné skvrny od krve nebo vína, namočte je do studené vody se solí. Díky této metodě by neměly na látce zůstat žádné nečistoty. A stejně dobře tato technika bude fungovat u oblečení, na kterém se objevily stopy od potu. Stačí ji přidat do prášku na praní a vyprat v něm prádlo jako obvykle. Znovu získají svou svěžest a původní barvu. Kromě toho dokáže vrátit lesk i dalším předmětům vašeho domova, např. nábytku, umyvadlu či žehličce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedinečný přírodní lék, který máte vždy po ruce

Sůl perfektně funguje jako ošetřující prostředek. Dokáže vás zbavit zápachu z rukou, ale také si z ní můžete vytvořit peeling, který zbaví vaši pokožku odumřelé kůže, zejména na chodidlech. Vše, co musíte udělat, je přidat několik kapek esenciálního oleje podle vašeho výběru (např. levanduli nebo citron) a drhnout s touto směsí pokožku.

Zdroj: https://www.rd.com/list/clever-uses-for-salt/