Sandwich Toaster Toast Bread Slice Fry Fried Biscuit

Toustovač je nutné pravidelně čistit. Se správným postupem to bude jednoduché

Jaké jídlo je oblíbenou pochutinou, jeho příprava není nikterak složitá a můžete si ho vzít kamkoli a jíst ho kdykoliv? Máme na mysli toasty? Ano, toasty patří k nejoblíbenějším jídlům, která se hodí v kteroukoliv hodinu. Nejlepší na tom je, že si můžete připravit toasty různých kombinací. Ať už se jedná o klasiku s máslem, sýrem, šunkou nebo kečupem, nebo si nachystáte toasty s nutelou či téměř s čímkoliv jiným. Radost a požitek z jídla může narušit následná paseka. Vytečený sýr nebo další nečistoty dokážou zkomplikovat čištění. Jak se efektivně zbavit nečistot v toustovači?

Základ spočívá v pravidelné údržbě

Toustovač patří ke spotřebičům, u kterých je důležitá pravidelná údržba. Jakékoliv zanedbání vede k možné tvorbě bakterií, nebo dokonce plísní, což je zdraví škodlivé. Nehledě na to, že připálené kousky jídla negativně ovlivňují samotnou chuť výsledného pokrmu. Důležitá je tedy údržba takového zařízení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat

Čím častěji spotřebič čistíte, tím méně práce vás bude čekat. Zařízení musí být vypnuté a chladné, než se pustíte do samotného procesu čištění. K čištění nepoužívejte žádný drsný materiál ani drátěnku. Používejte pouze houbičky, měkké hadry nebo kartáče. Kovové nástroje by mohly poškodit teflonový povrch, což je zdraví škodlivé. Nevíte, jak správně postupovat při čištění?

Zbavte se drobků

Začněte tím, že po vychladnutí zařízení si nachystáte na kuchyňskou linku nebo stůl papírovou utěrku, noviny nebo látkovou utěrku. Obraťte zařízení a vysypte všechny drobky na přikrytý stůl. Na odolnější zbytky použijte kartáč nebo zubní kartáček a zbavte se všech nečistot. Spotřebič otočte opět vzhůru nohama, abyste posbírali všechny zbytky. Vnitřek vytřete papírovou utěrkou. Pro příliš odolné zbytky sýru zapněte zařízení na chvíli, aby se sýr zahřál a trochu se roztavil. Následně půjde snadněji vyčistit.

Zdroj: https://www.kenwoodworld.com/en/faqs/How-do-I-clean-my-sandwich-maker/a/557650