Acne 1606765 1920 (1)

Trápily ji pupínky, překvapivě nad nimi zvítězila domácími léky z kuchyně

Pupínek, který se objeví na místě, kde je hned vidět, pokazí náladu snad mnohem více než spálený oběd nebo nepovedená schůzka v práci. Obvykle takové pupínky zmizí po několika dnech, ale většina z nás se jich chce zbavit hned. Jejich vytlačování ale není nejlepší metoda, protože mohou vzniknout nevzhledné jizvy. Jestli je chcete rychle odstranit, nemusíte sáhnout po drahých produktech. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Některé léky najdete doma v kuchyni

Můžete vyzkoušet například droždí. Je to skvělá metoda, kvasnice totiž obsahují vitamin B, zejména B5, který snižuje zánět a zklidňuje podráždění pokožky, také ji zjemňuje a zvlhčuje. Kvasnice urychlují hojení rad a regulují produkci kožního mazu. Můžete si z nich vytvořit skvělou masku. 

Smíchejte dvě lžíce droždí s lžící teplého mléka nebo přírodního bílého jogurtu. Když je pokožka suchá, můžete do směsi přidat kapku olivového oleje nebo citronovou šťávu, když bojujeme s odstínem pleti. Masku naneste na celý obličej nebo skvrny a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte vodou. Pokud budete masku používat pravidelně, můžete tím zabránit tvorbě pupínků. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pomůže také kurkuma nebo pomerančová slupka

Kurkuma má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, a může tak pomoci v boji proti zákeřným pupínkům. Rozjasní pokožku. Reguluje sekreci kožního mazu a také vysuší kožní změny. Smíchejte malé množství kurkumy s trochou vody, jogurtu nebo kokosového oleje. Vznikne hustá pasta, kterou naneste na skvrny. Nechte působit po dobu 15-20 minut a omyjte teplou vodou. 

Dalším pomocníkem je pomerančová kůra. Obsahuje velké množství vitaminů C a E a má silní antioxidační vlastnosti, které bojují proti volným radikálům. Působí proti procesu stárnutí. Pomerančová slupka obsahuje kyselinu citronovou, která reguluje pH pokožky a podporuje syntézu kolagenu. 

Taková maska napíná pokožky a pomáhá vysušit léze. Nechte uschnout kousek pomerančové kůry a rozdrťte ji na prášek. Poté vyšlehejte vaječný bílek a promíchejte. Masku si dejte na obličej na 15 minut a opláchněte teplou vodou. Nejlépe uděláte, pokud masku nanesete na noc – pomerančová kůra zvyšuje citlivost pokožky na světlo.