Pink Nail Design Female Hand With Pink Manicure Holding Purple Lilac

Trendy jarní manikúra: pastelové barvy a jemnost jsou správnou volbou

Upravené nehty jsou bezpochyby vizitkou každé ženy a dívky. Je důležité dbát na to, aby byly čisté, pečlivě zastřihnuté a udržované. Péči o nehty je třeba věnovat potřebnou pozornost, protože se potom odvděčí hezkým a zdravým vzhledem. Pěkně se na nehtech vyjímají vhodně zvolené laky. Jaké byste měli používat na jaře?

Výživa nehtů

K péči o nehty patří správná výživa, tedy užívání vitamínů a minerálů, které nehty zpevní. Jsou to zejména vitamín C, A, E a skupina B a z minerálů hořčík a zinek. Pravidelnou manikúrou docílíte toho, že se za své nehty nebudete muset stydět.

Ve vašem kosmetickém stolku by neměla chybět výživa na nehtovou kůžičku, lak na posílení nehtů nebo i pomerančové dřívko, s jehož pomocí můžete jemnou kůžičku okolo nehtů upravovat. Určitě využijete i ořezávač kůžičky.

Zdroj obrázku: Freepik

Přivítejte jaro s ozdobenými nehty

Jaro je obdobím, kdy konečně odhodíme rukavice. To si samozřejmě žádá, aby naše nehty byly upravené. Někdo chodí do nehtového studia a nechá si nalepit gelové nehty, které vždy vypadají perfektně. Jiné ženy dávají přednost přirozenosti. I nenalakované nehty mohou vypadat dobře, jsou-li čisté a pečlivě udržované. Když ale použijete lak a nějaké ozdoby, zvýrazníte krásu svých nehtů.

Pastelové barvy na jaře vítězí

Na jaře volte laky v jemných tónech – mentolové, světle modré, světle růžové nebo fialové. Můžete použít i různé ozdoby, které lze zakoupit ve specializovaných obchodech. Jsou to například kamínky, třpytky, jež ozvláštní vzhled nehtů.

Platí zde ale pravidlo, že méně je někdy více a že v jednoduchosti je krása. Nemusíte takto ozdobit nehet vedle nehtu. Stačí dát menší kamínek jen na dva prsty. Krásně se vyjímá také technika ombré, kterou lze jednoduše zvládnout doma. Zajímavá je francouzská manikúra. Při troše zručnosti budou vaše nehty vypadat jako ze salonu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/vitamins-for-nails, https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g43305822/spring-2023-nail-trends/