Tři nejčastější chyby, kvůli kterým upečené dezerty nevypadají jako na obrázku
Je pečení vaší oblíbenou kratochvílí, ale nikdy se vám nepodaří upéct bábovku, která vypadá tak jako na fotografii u receptu? Občas se stane, že přidáme nesprávné množství surovin nebo ingredience v jiné kvalitě, než jsou použity v původním receptu. Někdy stačí i jiná značka použité suroviny a lahodný citronový koláč, který vám dal tolik práce, se vám rozpadá pod rukama. Bábovka je uvnitř syrová a na povrchu připálená a Honzovy buchty vsákly veškerou náplň do těsta, takže po ukousnutí nenarazíte na povidla, ale na vzduchovou bublinu. Poznáváte se alespoň v jedné z těchto nepovedených realizací jinak výborných zákusků? Možná děláte některou z těchto chyb.
Neodměřujte „od oka“
Ve většině receptů je uváděna přesná gramáž a málokdy se stane, že by se něco pokazilo. Pokud ale pečete podle receptů, ve kterých se odměřuje na hrnky, může nastat problém. V drtivé většině těchto hrnkových buchet není uvedena velikost hrnku a ani to, zda je zarovnaný po okraj. Ve finále tak můžete mít těsto příliš řídké nebo husté. Pokud nejste téměř profesionál, nesázejte suroviny do mísy tak, jak se vám zlíbí. Většinou se pak dostanete do situace, že budete řídké těsto dohánět pouze moukou a na ostatní sypké ingredience zapomenete, což se projeví na chuti.
Dodržte vyrovnání teplotního rozdílu
Určitě jste zvědaví, jestli se vám tentokrát bábovka povedla, a tak se po cinknutí minutky vrháte do trouby a taháte formu s těstem ven. Bábovka tak putuje z cca 170 stupňů do pokojové teploty, následkem čehož se z krásně nadýchaného těsta stane splasklá hmota neurčitého tvaru. Troubu po dopečení částečně otevřete a nechte pozvolna chladnout. Bábovka samozřejmě zůstává uvnitř. Teplotní výkyvy mají za vinu i nerovnoměrné propečení, ke kterému dochází při častém otevírání trouby a nakukování. Vydržte a nechte v průběhu pečení troubu zavřenou, odměnou vám bude dokonale upečené těsto.
Zdroj: https://www.myrecipes.com/how-to/how-to-fix-16-baking-mistakes