Odvrátit pozornost od druhé brady můžete správnou volbou účesu i oblečení

Dvojitá brada trápí spoustu žen i mužů. Nemusí být pouze výsledkem nadváhy nebo obezity, i štíhlé lidi může dvojitá brada potrápit. Ale pamatujte, že rozhodně není za co se stydět a ač to tak nemusí vypadat, i tento problém není neřešitelný. Je pochopitelné, že se můžete cítit nepříjemně, proto si zkuste nastudovat následující metody a triky, které vám mohou pomoci raz dva.

Správná strava a cvičení

Správná strava a cvičení mohou mít veliký vliv na výskyt dvojité brady. I když se nejedná zrovna o nejrychlejší metodu, je rozhodně nejžádanější. Pamatujte:

  • Jídelníček sestavený ze zdravých potravin
  • Dostatečná fyzická aktivita
  • Kvalitní spánek

To jsou nástroje pro prevenci zdravotních potíží i kosmetických problémů. Se zdravým životním stylem se budete cítit lépe nejen fyzicky, ale i psychicky, navíc díky němu vyřešíte i několik kosmetických nedokonalostí na svém těle trvale.

Účes

Člověka dělá nejen oblečení, ale i účes. Vhodně učesané vlasy vám mohou vytvořit efekt faceliftu, ale bez použití botoxu. Například krátké mikádo může změnit tvar vašeho obličeje tak, že oblast kolem brady bude vypadat štíhlejší. Máte dlouhé vlasy? Pak je noste většinu času ve vysokém culíku. Prodlouží vám to tvář i krk, díky čemuž dvojitá brada zmizí a vynikne tvar vašeho obličeje.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Oblečení

Vyvarujte se oblečení, které se výrazně zaměřuje na váš krk. Jsou to například roláky, halenky s vysokým límečkem a zapínáním nebo jiné topy dosahující až ke krku. Raději zvolte trička s nízkým límcem nebo hlubším výstřihem ve tvaru písmene V. Hlubší dekolty opticky prodlouží váš krk a po dvojité bradě nebudou ani památky.

Doplňky

Nosíte dlouhé, velké nebo nápadné náušnice? Raději se jim vyhněte, pokud chcete odvrátit pozornost od své dvojité brady. Menší náušnice jsou vhodnějším doplňkem, protože nepřitahují pozornost na oblast krku. Velkých šperků si každý všimne na první pohled a to v tomto případě nechcete, zejména nosíte-li náušnice, které jsou tak dlouhé, že končí skoro u krku.

Líčení

Líčení slouží k tomu, aby podpořilo vaše přednosti a skrylo nedostatky. Dvojitá brada je jedním z nedostatků, které můžete make-upem snadno zamaskovat. Technika konturovacího líčení pro vás bude darem z nebes. Aplikací různých odstínů můžete vytvořit optické klamy, které vaši bradu zúží.

Žvýkání

V neposlední řadě je třeba připomenout fakt, že žvýkání žvýkačky zapojuje do práce svaly kolem brady a krku, které se napnout. Nezapomeňte ale zvolit žvýkačky bez cukru. Také je nežvýkejte příliš často, protože ve žvýkačkách je látka, která může mít projímavé účinky.