Woman Holding Her Own Belly When Sitting Down Sofa Living Room

Tuk na břiše zmizí díky správnému cvičení. Hlavní je pravidelnost a vytrvalost

Mnoho lidí má problém zbavit se tuku na břiše. Je to dané nejen tím, jakou jíme stravu, ale také pohybem, na který často zapomínáme. S tukem na břiše se ale potýkají také hubení lidé, kterým nejde zhubnout právě tato část. My vám poradíme, jaké cviky používat, abyste se tuku na břiše zbavili.

Nestačí jen dieta, musíte se začít správně hýbat

Jestli jste začali držet dietu, kilogramy postupně ubývají, ale tuku na břiše se nemůžete zbavit, nevzdávejte to. Je to místo, ze kterého jdou tuky snad až na posledním místě. Je pravda, že mnoho lidí nevidí, že nějaké centimetry z břicha mizí a postupně se dostávají do stavu, kdy už si myslí, že to nemá smysl a svůj boj s břichem vzdají. Hubnutí by ale mělo být podpořené nejen zdravou stravou, ale také cvičením. Jestli budete cvičit pravidelně, výsledky se brzy dostaví.

Cvičit byste měli alespoň 3× týdně, abyste výsledky viděli již po několika týdnech. Budete mít posílené břicho, pas a také zapojíte šikmé svaly. Prvním cvik zní: lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, chodidla dejte na podložku a ruce podél těla. Zvedněte hlavu a ramena a udělejte asi 20 těchto „sedů lehů“. Dejte si tři série za sebou a mezi nimi odpočívejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Na břicho existuje spousta cviků, musíte je ale provádět správně

Mnoho lidí si myslí, že cvičí správně, ale opak je pravdou. Špatným prováděním cviků si naopak můžete ještě více uškodit. Pozor by si měly dát hlavně ženy, které jsou po porodu a mají rozestoupené břišní svaly. Jestli chtějí začít cvičit, měla by jak první na řadu přijít návštěva fyzioterapeuta, který poradí správné cviky na to, aby se břišní svaly stáhly a ženy se pak mohly věnovat náročnějšímu cvičení.

Pokud jste ale zdraví a opravdu vás trápí jen tuk na břiše, můžete vyzkoušet i následující – z polohy na zádech zvedněte nohy z podlahy. Doleva, doprava, pokrčte kolena a zvedněte ramena. Můžete opakovat ve dvou sériích po dvaceti. Posilovat střed těla můžete pomocí cviku „plank“, který je velmi oblíbený. Lehněte si na břicho, opřete se o předloktí a prsty na nohou, boky zvedněte a zatněte všechny svaly. Možná vydržíte jen 10 vteřin, ale každým tréninkem budete čas navyšovat.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-2007052/How-tame-tum-Is-spare-tyre-stress-bulge.html