Woman Legs Wearing High Heels Meadow Background

Tvrdé paty potřebují speciální hydratační péči. Ta nejlepší stojí pár korun

Suché a popraskané paty jsou nejen nevzhledné, ale mohou také bolet. Je to problém, který značí špatný stav pokožky a při chůzi může způsobovat velkou bolest. Proto stojí za to vyzkoušet metody, díky kterým bude pokožka na nohou pravidelně zvlhčovaná. Mezi takové patří také domácí prostředky, díky kterým nejen ušetříte, ale také je budete mít vždy při ruce.

Naše babičky používaly pemzu

Pokud chcete vyzkoušet triky našich babiček, nohy stačí namočit do horké vody, osušit a následně obrousit pemzou. Použít můžete také hydratační krémy, které jsou dnes snadno k dostání. Pomoci si ale můžete také přírodními produkty, které najdete doma. Med je například skvělý pomocník při suché pokožce.

Je to složka, kterou obsahují snad všechny kvalitní hydratační krémy. Má navíc antibakteriální vlastnosti a může zabránit infekcím, které se dostaly do pokožky. Stačí ho jen přidat do misky s teplou vodou, zamíchat a poté do vody namočit nohy. Za 20 minut už poznáte, že jsou vaše nohy na dotek příjemnější. Další možností je bambucké máslo. To se často používá na zvlhčení pokožky celého těla. Po koupeli a ošetření pemzou nohy vysušte, namažte máslem a zabalte do bavlněných ponožek. Nechte přes noc působit, aby se bambucké máslo dobře vstřebalo.

 

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte také banány nebo parafín

Z banánů si můžete vyrobit domácí směs na suchou pokožku nohou. Obsahují totiž látky, které obnovují růst nových kožních buněk. Jeden banán oloupejte, rozmačkejte a přidejte k němu dvě lžíce kokosového oleje. Směs aplikujte do chodidel a nechte působit 20–30 minut. Poté nohy opláchněte teplou vodou. Můžete nanést také hydratační krém a nechat přes noc působit.

Parafín na suchou a popraskanou pokožku skvěle zabírá. Nestojí moc korun a jeho léčivé vlastnosti jsou dokonalé. Zahřejte ho a přidejte kokosový olej. Až se vše rozpustí, důkladně promíchejte, naneste na paty a nechte působit celou noc. Ráno uvidíte, že vaše nohy budou hebké a budete se po celý den cítit dobře.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heel-heal