Beautiful Bouquet Wild Flowers Hands Bride

„Ty pro mě nemáš kytici? Ty asi nebudeš gentleman,“ řekla mi žena ze seznamky, kterou jsem viděl poprvé

Opravdu je květina povinnost? Myslel jsem, že když jdu na rande na slepo, chci především poznat druhou osobu. Nejdu tam proto, abych pozvané ženě cokoliv nosil. Tím pochopitelně myslím i květiny. Ty jí naleží až ve chvíli, co budeme partneři.

Před několika týdny jsem se rozhodl vyzkoušet seznamku. Ne že bych byl zoufalý, ale přišlo mi to jako zajímavý způsob, jak poznat nové lidi. Nakonec jsem narazil na profil ženy, která vypadala sympaticky, a po několika zprávách jsme se domluvili na setkání. Na internetu jsme si vzájemně docela sedli, tak jsem byl zvědavý, jaká bude realita.

Rozhodli jsme se pro kavárnu v centru města. Chtěl jsem to mít neformální, takže jsem přišel v pohodovém outfitu, ale snažil jsem se udělat dobrý dojem. Když jsem dorazil, už tam na mě čekala. Byla to hezká žena, přesně jako na fotkách. Pozdravil jsem ji, ale místo úsměvu nebo příjemného pozdravu mi hned řekla: „Ty jsi mi nepřinesl květinu? To nejsi žádný gentleman.“

Musím přiznat, že mě to trochu vykolejilo. V dnešní době není zvykem nosit květiny na první rande, zvláště když se dva lidé neznají. Cítil jsem se trochu zaskočený, ale snažil jsem se zachovat klid. Vysvětlil jsem jí, že si myslím, že nosit květiny neznámým lidem není povinnost, a že jsem se chtěl soustředit na to, abychom se lépe poznali. Nemám nic proti nošení květin ženám, ale kam bych finančně přišel, kdybych přinesl kytku na každé rande, které jsem si kdy domluvil?

Následovala rozpačitá konverzace, při které jsem měl pocit, že má moje odpověď na ni spíše negativní dopad. Diskutovali jsme o běžných věcech, ale atmosféra byla nějaká napjatá. Nakonec jsme se rozloučili, aniž bychom si domluvili další setkání. Už v tu chvíli jsem věděl, že si patrně ani nebudeme dál psát online. Z jejího pohledu jsem zklamal, ale z toho mého jsem neudělal nic špatného. Myslím si, že v souvislosti s gentlemanstvím více rozhodují činy a gesta než to, že koupím ženě květinu a donesu ji na první rande na slepo.

Z tohoto zážitku jsem si odnesl ponaučení. Ne všichni lidé mají stejná očekávání, a co je pro jednoho normální, může být pro druhého překvapením. Někdo má podle mě očekávání přehnané, možná získané ze sledování romantických filmů, a někdo je prostě osobou praktickou, která kytky nepovažuje za nutnost.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek