Hairdresser 3173438 1920

Typy účesů podle obličeje: Zjistěte který sedí nejlépe a dělá vás mladší

Každá návštěva kadeřnického salónu se neobejde bez jedné důležité otázky: „Jak si přejete vlasy?“ Standardní dotaz, na který existuje milión odpovědí, které ale mohou být špatnými odpověďmi. Chystáte se konečně na ten odvážný krok udělat pořádnou změnu ve svém vzhledu a ve finále to může být skutečná katastrofa. Může být celkem obtížně určit pro sebe ten správný účes – barva, tvar, délka, to všechno může zcela změnit váš vzhled. Proto, až si příště sednete do kadeřnického křesla, díky následujícím tipům se už nikdy nespletete.

Tvar obličeje

Před výběrem nového účesu je důležité vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Existuje několik typů:

  • Kulatý
  • Srdcový
  • Oválný
  • Hranatý

Pokud si nejste jisti tvarem svého obličeje, můžete se zeptat svého kadeřníka. Ti jsou často proškoleni, aby poskytovali podobné rady. Nebojte se říct si o pomoc, ulehčí vám to spoustu rozhodování. A teď se podívejme na jednotlivé tvary obličejů a jaké účesy se k nim hodí nejlépe.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kulatý obličej

Máte kulatý obličej a nechcete, aby byl příliš výrazný? Chcete-li jej zúžit, nejlépe uděláte, pokud zvolíte rovné nebo zvlněné vlasy rozpuštěné podél obličeje. Rozhodně se vyhněte příliš velkému objemu kolem uší a vlasům těsně pod uši. Takto by váš obličej vypadal ještě kulatější, než ve skutečnosti je, a vizuálně vám to přidá na kilech.

Srdcový obličej

Lidé s tváří ve tvaru srdce mají často naducané tváře, široké čelo a úzkou bradu. Pokud patříte do této skupiny lidí, máte štěstí, protože takovému tvaru obličeje vyhovuje veliká spousta účesů. Hodně objemu na hlavě zdůrazní vaši tvář, dokonce se můžete pustit i do něčeho odvážnějšího, jako je ofina nebo mikádo.

Oválný obličej

Stejně jako obličej ve tvaru srdce, který snese spoustu nápadů na účesy, i lidé s oválnou tváří mají spoustu možností, z jakých si mohou vybírat. Lidé s touto tváří mají mírně zaoblené tváře a čelisti užší než lícní kosti. Středně dlouhé vlasy vypadají na tomto typu obličeje nejlépe, jako je například podkova, mikádo nebo lehce vyfoukaný účes. Čemu je lepší se vyhnout, jsou kratší účesy, protože kladou důraz na temeno hlavy a kvůli tomu bude váš obličej vypadat ještě delší.

Hranatý obličej

Charakteristikou hranatého obličeje je, že máte výrazné, čtvercové čelisti. Je tedy pravděpodobné, že důraz na ně budete chtít trochu zmírnit. Může vám pomoci ofina se zbytkem vlasů podél obličeje. Můžete využít i větší objem, který způsobí, že budou vaše čelisti méně nápadné. Zkuste kudrny nebo sestříhané vlasy.