Skin 1200933 19201[1]

Tyto změny mnohdy pozoruje každá žena. Málokterá ale tuší, že jsou to projevy vážných zdravotních problémů

Řada lidé vyrazí k doktorovi až ve chvíli, kdy je to opravdu nevyhnutelné. Když se cítí tak zle, že jiná pomoc ani nepřichází v úvahu. Každý ale ví, že to není úplně nejlepší přístup. Zvláště v kombinaci s tím, kdy jsou dlouhodobě ignorovány různé změny a projevy, které jsou signálem toho, že se s organismem něco děje.

Řada žen tyto projevy, změny a signály podceňuje, nebo je dokonce přehlíží. Mnohdy jsou považovány za banality. Zvláště když jde o žízeň, chutě k jídlu, nebo problémy s viděním či rovnováhou. Realita je však taková, že právě takto dává tělo najevo, že s ním není něco v pořádku. A už samotný výčet příznaků může být dobrým vodítkem pro diagnostiku.

Ženské tělo potřebuje mnoho živin a prvků, kterým nevěnujeme pozornost

Nedostatek základního prvku v těle můžete poznat díky všelijakým příznakům. U železa je důležité udržovat jeho správnou hladinu v ženském těle, protože je nezbytné pro správné fungování hormonů. Málo železa můžete na svém těle pocítit slabostí nebo zvláštním pocitem, který nedokážete pořádně popsat. Pokud se tedy cítíte špatně a neumíte říct proč, pak může být příčina právě nedostatek železa.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pro doplnění železa byste měli do svého jídelníčku zahnout:

  • červenou řepu,
  • játra,
  • špenát.

Nadměrná žízeň může prozradit mnoho problémů

Pokud cítíte neustálý pocit žízně, je možné, že vám chybí jiné důležité látky v těle. Prvním důvodem může být cukrovka. Nesprávná hladina cukru v krvi vyvolává různé příznaky, mezi ně rozhodně patří i neustálý pocit žízně. Další možností je také nedostatek chrómu. Pro doplnění živin je potřeba zařadit více brambor a ryb do svého jídelníčku.

Prvním příznakem pro nedostatek vitaminu A jsou problémy se zrakem, ostrostí vidění, a to zejména za soumraku. K nedostatku vitaminu A dochází většinou kvůli nadměrnému stresu nebo nečistotě v ovzduší vašeho okolí. Pro doplnění tohoto vitaminu je potřeba přidat do jídelníčku více špenátu, mrkve nebo sušené meruňky.

Mezi další příznaky, kterým je potřeba věnovat pozornost, patří nechutenství. Jestliže vám přestalo v poslední době chutnat, je možné, že vám schází dostatek zinku. Jeho hladina v těle podporuje správný stav vlasů i nehtů, imunity nebo právě chuťových buněk. Pro doplnění zinku stačí zařadit do svého menu dýňová semínka, hovězí maso nebo pohanku.

Hormonální nerovnováha nebo špatné pocity při premenstruačním syndromu mohou být způsobené nedostatkem vitaminu E. Doplníte jej jednoduše, stačí si pro večerní mlsání vzít místo smažených brambůrků slunečnicová nebo dýňová semínka.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/symptoms_of_serious_diseases_and_health_problems/article.htm