White Toilet Gray Tiles Close Up

Ucpanou toaletu pročistí louh, jedlá soda nebo plastová lahev

Ucpané odpady v domácnosti jsou postrachem. Když k tomu dojde, je třeba urychleně najít vhodné řešení. K tomuto účelu se prodávají v drogerii čisticí prostředky, které dokážou odpad opět zprůchodnit. Nemáte-li je ale zrovna po ruce, můžete vyzkoušet i něco, co v domácnosti určitě najdete. Jsou to ocet, jedlá soda nebo plastová láhev. Jak byste je měli použít?

Hydroxid sodný

Mezi nejznámější čističe odpadů patří hydroxid sodný neboli louh. Je to žíravina, takže člověk musí být při jejím použití opatrný. Pokud zasáhne pokožku nebo oči, je třeba ihned přistoupit k první pomoci a místo zásahu dobře opláchnout vodou.

Jak vyčistit ucpaný záchod

K vyčištění ucpaného záchodu lze využít tolik oblíbenou jedlou sodu. Je proto dobré ji mít doma v zásobě, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. Do záchodové mísy nasypete asi půl hrnku jedlé sody a zalijete octem. Při chemické reakci dojde k pěnění. Pěnu necháte pracovat.

Tuto metodu používali už naši předkové. Jedná se tedy o vyzkoušený způsob, jenž opravdu funguje. Směs by měla být v záchodové míse aspoň půl hodiny. Pak mísu propláchnete proudem vody. Odpad by měl být vyčištěný. V případě potřeby je možné postup opakovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Trik s plastovou lahví

Vyčistit záchod vám pomůže také plastová láhev od minerální vody. Odříznete spodní část a na několika místech ji naříznete. Láhev opět uzavřete víčkem. Pak ji za něj uchopíte, dáte do záchodové mísy, a jako byste používali gumový zvon, budete s lahví hýbat sem a tam.

Ti, co tento způsob vyzkoušeli, jsou s ním spokojeni. Jedná se o levnou metodu, která je navíc šetrná k přírodě. Po použití plastovou láhev normálně vyhodíte do koše na plasty a příště můžete vyzkoušet postup s jinou lahví.

Trik s plastovou lahví se objevil na internetu a hned si našel spoustu příznivců. Jak je vidět, jsou lidé velmi nápadití.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/5-ways-you-can-unclog-a-toilet-bowl-without-a-plunger/