Books 4118058 1280

Udělejte si čas sami pro sebe. Budete šťastnější a efektivnější v práci

Mnohdy řešíme situace, které jsou triviální, stresující a zabírají nám čas, který bychom měli věnovat sami sobě. Na to opravdu mnoho lidí zapomíná. Čas pro sebe je velmi důležitý, a pokud tomu tak není, blokujete si tak vaši kreativitu a brzdíte rozvoj vášně. Prozradíme vám několik pravidel, které je možné dodržovat, abyste získali minuty jen pro vás, které uvolní vaši mysl a vy se budete cítit mnohem lépe a uvolněně.

Využijte moderní technologie

Každý den využíváme moderní technologie k účelům, které pro nás svým způsobem nejsou ani přínosné. Tím myslíme sociální sítě, jež nás z velké části ovlivňují. Využijte takové moderní technologie k užitečným věcem. Například k tomu, abyste se zbavili některých povinností, které si musíte pamatovat – například nákup. Ten lze objednat online a díky tomuto způsobu ušetříte čas strávený v obchodě. Stejně tak je to i s účty, nelítejte na poštu či do banky. Zřiďte si internetové bankovnictví a plaťte vše přes něj. Také si nastavte například trvalé příkazy a veškeré platby vám budou odcházet samy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Rovnováha volný čas – domácí práce

Veškeré domácí práce by neměly zůstávat jen na vás. Sdílejte je s ostatními členy domácnosti! Také naučte ostatní, aby po sobě uklízeli své věci. Pokud odejdou od snídaně, ať si odnesou nádobí, které hned strčí do myčky. To stejné platí i s hračkami dětí. Dejte jim do místnosti, kde si hrají, box, do kterého hračky uklidí. Dále si rozvrhněte úklid domácnosti. A pokud vaříte, zkuste sem tam uvařit na dva dny. Další rovnováha tkví v osobním čase a pracovním. Mnoho lidí po odchodu z práce myšlenkami stále pracuje, připojuje se k emailům a reaguje na ně. Pokud máte v práci hotovo, soustřeďte se na sebe, nikoliv na práci. Osvobození od pracovních povinností je základem pro efektivní odpočinek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co dělají úspěšní lidé ve volném čase

Pokud se vám podaří získat minuty jen pro sebe, využijte je efektivně. Nejúspěšnější lidé se budí již za úsvitu, poté cvičí, čtou noviny a meditují. Také lidé, kteří přemýšlejí dopředu, plánují práci a tak dále, by měli myslet na to, co je nyní, ne co bude. Neanalyzujte, nemyslete dopředu! Sníží to vaše napětí a stres.

Zdroj: https://www.mayoclinichealthsystem.org/hometown-health/speaking-of-health/7-tips-to-live-a-happier-life