Interior With Sofa

Dodejte domácímu interiéru více tepla pomocí světel a doplňků

Na podzim trávíme stále více času v bytě, takže není překvapující, že chceme, aby byl interiér útulný a pěkný. Bez ohledu na to, jak jsme uspořádali náš prostor, můžete použít několik triků, díky nimž bude váš domov mít mnohem lepší atmosféru.

Správné osvětlení

Osvědčeným způsobem izolace místnosti je výběr správného osvětlení. Světlo je základním prvkem, který vytváří atmosféru celého domu. Pro oteplování místnosti nejlépe funguje rozptýlené a bodové světlo. Je to ještě důležitější než stropní osvětlení. Při zdobení obývacího pokoje a dalších interiérů nezapomeňte na svíčky. Umístěte je na různá místa a poskytnou vám jak jemné teplé světlo, které zpříjemní podzimní večery.

Chcete-li oteplit chladnou místnost tlumenými barvami stěn, stojí za to následně přidat doplňky s intenzivnějšími barvami. Doporučují se také teplé nebo pastelové odstíny. Hnědá barva vám umožní uklidnit se a relaxovat. Na druhé straně žluté, oranžové a zlaté barvy jsou stimulující a budou fungovat obzvlášť dobře na podzim a v zimě, kdy potřebujeme mnohem více energie.

room-interior-with-sofa-green-tree-lighted-lamp
Zdroj obrázku: Freepik

Zútulnění světlého interiéru

Pokud chcete zútulnit interiér, který je sám o sobě světlý, můžete použít látky, které mají přirozenou, výraznou texturu. Stojí za to použít například pletený, hrubý koberec, lněné ložní prádlo nebo sametové, těžké záclony. V tomto případě budou mít velký význam také vlněné nebo pletené plédy nebo přikrývka umístěná na gauč.

Skleněné vojtěšky zdobené ratanovými copy, dekorativní makramé na zeď nebo makramé na zavěšení květin ze stropu budou také fungovat skvěle. Světlé interiér zahřejí také doplňky vyrobené z přírodních surovin například slámy, dřeva nebo bambusu. Také stojí za to mít nábytek vyrobený z těchto materiálů, díky čemuž se místnost stane mnohem útulnější.

Zdroj: https://www.houzz.com.sg/magazine/8-ways-to-add-warmth-to-a-room-stsetivw-vs~84012844