Young Woman Exercising Gym

Udržte se fit i během chladnější části roku

Příchod podzimu obvykle znamená také zvýšený výskyt respiračních onemocnění. Může za to chladnější počasí, které je pro množení virů ideální. Aby se člověk před nimi ochránil, měl by pěstovat zdravý způsob života, do kterého patří nejen pestrý a vyvážený jídelníček, ale také fyzická aktivita. Čemu byste se měli věnovat v podzimních měsících?

Procházky do přírody

Chůze je nejzdravější způsob pohybu, proto by ji člověk měl praktikovat co nejčastěji. Nejlepší je na čerstvém povětří v přírodě, kdy i pohled na zbarvené stromy v lese vzbuzuje příjemné pocity. Ideální je chodit každý den aspoň pět kilometrů.

Pokud si na to neuděláte čas denně, alespoň o víkendu vyrazte do lůna přírody. Mnohé zříceniny hradů jsou přístupné celoročně, což může být jedním z cílů vašich výletů. Neméně zajímavé jsou také různé naučné stezky, kterých je po republice více než dost. Možná i ve svém okolí jich pár najdete.

beautiful-woman-with-backpack-park-nature-landscape-fallen-leaves-bottom-view-high-quality-photo
Zdroj obrázku: Freepik

Když venku prší

Podzim bohužel znamená více deštivých a sychravých dnů, kdy se člověku nechce jít ven. Pro jaký druh pohybu se rozhodnout v takovém případě? Můžete zkusit třeba jógu, kterou si s pomocí internetových výukových videí zacvičíte i v pohodlí domova. Nebo si zajděte do místní posilovny a dejte si hodinku silového tréninku. Někdy se vyplatí si do fitness centra pořídit permanentku, která vás bude nutit chodit tam pravidelně.

Cvičení s vlastní vahou

Kdo má doma dostatek prostoru, může si pořídit třeba rotoped a cvičit na něm. Výhodné je, že si na něm utužíte fyzickou kondici i za nevlídného počasí venku, protože doma na vás neprší. Investice do rotopedu může nabourat váš rodinný rozpočet, ale cvičení s vlastní vahou vás nic nestojí. Co takhle potrénovat svaly pomocí tzv. planku, dřepů či kliků? I tyto cviky se pozitivně podepíšou na vaší fyzičce, která díky nim bude lepší.

Zdroj: https://olimpsport.com/eu/what-sports-are-worth-doing-in-autumn