Female Leg Stepping Weigh Scales With Measuring Tape

Udržte si váhu i přes zimní měsíce snadno a bez zbytečného hladovění

Když je venku zima, tělo a možná i mozek nás nutí jíst tučná jídla, abychom se cítili lépe a bylo nám teplo. Je tomu ale skutečně tak? Na podzim a během zimních měsíců totiž hodně lidí přibývá na váze. Kvůli zimě hodně z nás omezí rychlé procházky, častěji odpočívá na gauči a také s tím nikdo nemá problém.

Jak přežít zimu bez kilogramů navíc?

Musíte si na podzim a zimu upravit stravování tak, abyste si na jaře mohli říct, že jste si zimu užili bez výčitek. Nemusíte se denně cpát sladkostmi a nezdravými pokrmy, ale myslete na to, že je potřeba si dávat hodně zeleniny a také teplých zdravých polévek. Pokud si stravu upravíte tak, abyste nepřibrali ani nezhubli, můžete se tak stravovat delší dobu a nebudete to brát jako dietu.

Zdroj obrázku: Freepik

Aby se ve vašem těle tuk nehromadil, je nutné se pořádně najíst. Ano, nesmíte svoje tělo držet o hladu, protože si časem zvykne na to, že dostane jednou za den najíst, a uchová si hlavně tuky, které budou přibývat. Dejte si malé porce pětkrát denně. Ke každému jídlu nezapomeňte připojit menší porci zeleniny, za celý den by to mělo být alespoň půl kilogramu. Je důležité, abyste nastartovali metabolismus a po večeři si klidně můžete dát i nějakou dobrotu, například jablečný koláč ze špaldové mouky.

Jezte hlavně dopoledne a v poledne, k večeru už to nepřehánějte

Metabolismus pracuje rychle hlavně v dopoledních hodinách, proto jezte v tuto dobu častěji. K večeři si dělejte zeleninové polévky, protože jsou velice výživné a také zasytí, navíc se vám po nich bude spát lépe než po smaženém řízku. Zeleninové nebo masové vývary jsou skvělou volbou, navíc je využijete i do základu do omáček. Vyvarujte se nejen sladkého, ale zkuste omezit špatné sacharidy, polotovary a smažená jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je pravidelně pít, minimálně dva litry obyčejné čisté vody denně. Pokud jste fyzicky aktivní, klidně se můžete dostat až na tři litry denně. Ráno ke snídani si můžete udělat ovocné nebo zeleninové koktejly, kterými doplníte vitaminy, minerály a další živiny, které bude tělo potřebovat k nastartování do nového dne. Použít můžete také koření, které podpoří hubnutí a tělu se bude lépe spalovat.

Zdroj: https://www.huffingtonpost.com.au/2017/05/10/how-to-get-through-winter-without-gaining-weight_a_22076654/