Udržte své vlněné oblečení stále krásné a hebké pomocí pěti jednoduchých metod

K podzimu a zimě neodmyslitelně patří vlněné svetry, tuniky, sukně a šátky, které dokonale chrání před chladem. Vlněné oblečení, které díky praní v pračce ztratilo barvu, ještě nezatracujte. Každý z nás má po ruce alespoň čtyři nebo pět ingrediencí, které umožní vlněnému oblečení znovu získat skvělý vzhled a dobrou formu. O jakých surovinách je řeč?

Kondicionér

Po letech nošení existují vady, které kazí vzhled vlněného oblečení, a mohou vést dokonce k podráždění kůže. Pokud po vyprání vlněného svetru nebo šátku ucítíte nepříjemné kousání a na těle se objeví zarudnutí, použijte kondicionér na vlasy. Přidejte dvě lžíce kondicionéru do dvou litrů vlažné vody a namočte v ní vlněné oblečení. Asi po třiceti minutách opláchněte oblečení vlažnou vodou a jemně jej ručně vymačkejte. Vyprané oblečení rozprostřete na suchý ručník a nechte uschnout.

Zdroj obrázku: Pixabay

Glycerin 

Vlněné oblečení se po čase stane na dotek drsným. K navrácení měkké a načechrané struktury pomůže citron a glycerin. Při posledním ždímání přidejte pět čajových lžiček citronové šťávy a jednu čajovou lžičku glycerinu na litr vody. Tento jednoduchý trik učiní vlněné oblečení na dotek dokonalým.

Ocet

Vyblednutí oblečení je běžným problémem, který negativně ovlivňuje jeho vzhled. Pokud chcete, aby si vlněné oblečení udrželo barvu déle zářivou, použijte při praní ocet. Přidejte 2–3 lžíce při posledním ždímání. Nepříjemný zápach octa se rychle vyvětrá a barva vlny zůstane zachována.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mrazák

Pokud se na vlně objeví žmolky, dejte oděv v igelitovém pytli do mrazáku. Nechte jej uvnitř po dobu 24 hodin. Protivné žmolky se přestanou tvořit a svetr tak vydrží déle ve formě. 

Dětský šampon

Pokud chcete, aby bylo vlněné oblečení na dotek extrémně měkké a šetrné k pokožce, použijte dětský šampon. Do misky s vlažnou vodou přidejte 1–2 kapky šamponu, oděv vymydlete a nakonec opatrně opláchněte vlažnou vodou.