Udržujte svou lednici čistou a bez zápachu. Stačí zavést několik triků

Grilované maso, omáčka s česnekem, šunky, salámy, zelenina a mnoho jiného jídla. To vše v lednici způsobuje různé pachy, které při jejím otevření nevábně zavání. I když každý týden lednici vytřete, stále může docházet k pronikavému zápachu, kterého se jen těžko zbavíte. Ovšem přece jen existují způsoby, které mohou vaši lednici zbavit zápachů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na…

Doporučujeme nepoužívat chemické čisticí prostředky, které mohou ulpět na plastech lednice a následně se odpařovat do všech potravin uvnitř. Takové látky jsou toxické. Dále je vhodné lednici jednou týdně důkladně vytřít, abyste zjistili, zda někde na policích či šuplíku není vylitá tekutina nebo kvůli vlhkosti nezačala lednice plesnivět. Nejlepší také bude skladovat každé jídlo zvlášť v krabičkách – salámy, zeleninu a jiné. Každý týden byste také měli lednici vytřít octovou vodou, poté dosucha otřete suchým a čistým hadříkem. Ocet už z lednice neumývejte, i když ocet vydává nepříjemnou vůni, vyprchá. Nezapomínejte na těsnění kolem lednice, které byste také měli utřít. Opět použijte ocet a poté vysušte pomocí čistého hadříku. Těsnění rádo plesniví, takže se snažte jej utřít dosucha.

Zdroj obrázku: Freepik

Preventivní opatření

Jako prevenci proti zápachu použijte citron, který nakrájíte na plátky, umístíte do misky a uložíte na horní poličku. Citron absorbuje nepříjemné pachy a navíc rozvoní lednici. Pokud nemáte citrony, použijte kávovou sedlinu – nasypte ji do misky a uložte do horní části lednice na poličku. Pokud nechcete každý týden vytírat lednici octem, smíchejte 2–3 lžíce jedlé sody v 250 mililitrech vody. Soda má mírně abrazivní účinky, takže pokud máte v lednici zaschlé skvrny, půjdou vám lépe umýt. Dále je možné sodu použít jako prevenci proti zápachu. Stačí, když do misky nasypete 100 gramů jedlé sody a nakapete do ní pár kapek éterického oleje, například citronového nebo bazalkového. Soda bude pohlcovat pachy a navíc bude krásně vonět. 

Zdroj: https://www.aftermath.com/blog/bad-smells-in-the-fridge/