Úklid sprchového koutu už nemusí být noční můra. Stačí vzít do ruky správné prostředky

Sprchový kout je nejdůležitější součástí každé koupelny, pokud nemáme vanu. Udržet ho v čistotě není vždy jednoduché, ale tento úkol není nemožný. Sediment na stěnách i ve spárách můžete odstranit, i když to někdy vypadá složitě. Díky domácím prostředkům můžete odstranit všechny skvrny a nečistoty. Jak se postarat o dokonale čistou sprchu bez zbytečného úsilí?

Ocet je univerzálním bojovníkem proti skvrnám

Všichni víme, že ocet můžeme použít na úklid celé domácnosti a hodí se také na údržbu zahrady. V tomto případě ho můžete použít na odstranění vodního kamene ze sprchového koutu. Tuto metodu používaly již naše babičky a vy se na ni můžete spolehnout také. Stačí, když smícháte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a nalijete směs do lahve s rozprašovačem.

Nastříkejte směs na dlaždičky a spáry ve sprchovém koutě a nechte půl hodiny působit. Potom vše vydrhněte hrubou houbou a zbývající nečistoty opláchněte vlažnou vodou. Zápach octa bude sice v koupelně nějakou dobu cítit, ale budete mít dokonale čistou koupelnu, včetně sprchového koutu. Stejnou metodu můžete použít také na vyčištění vaničky ve sprše.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a peroxid vyčistí všechno

Dalším spolehlivým způsobem je kombinace jedlé sody s peroxidem vodíku. Jedlá soda má trochu žíravé vlastnosti, takže si velmi jednoduše poradí s vodním kamenem, který se usazuje ve vaničce i na stěnách sprchy. Peroxid si zase poradí s plísněmi. Stačí smíchat vodu, 2 polévkové lžíce jedlé sody a pár kapek peroxidu vodíku. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a nechte působit 15 minut.

Nejdůležitější je prevence

Nechcete se jednou za čas zabývat náročným úklidem celé koupelny včetně sprchového koutu? Nejlepší je prevence. Pěnu, šampon a zbytky kosmetiky po každé koupeli opláchněte a utřete do sucha. Díky tomu se nebude zbytečně tvořit vodní kámen a jiný sediment. Nezapomeňte také koupelnu uklízet pravidelně jednou za týden a nebudete s tím mít tolik práce.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-a-shower/