Úklidem koupelny není nutné strávit půl dne. Stačí si ho usnadnit a rozvrhnout

Úklid koupelny nepatří mezi činnosti, které by byly oblíbené, nicméně jsou nutné. Proto je dobré si čištění koupelny co nejvíce zpříjemnit a zjednodušit, aby práce rychle utekla a měla kýžený výsledek. Poradíme několik tipů, jak úklid vylepšit a hlavně jak ušetřit čas, který můžete trávit příjemnějšími činnostmi.

Na důkladný úklid koupelny budete potřebovat jen několik přísad

Jestli si chcete ušetřit čas, ale musíte se do úklidu pustit, připravte si jen několik surovin nebo přísad, které budete potřebovat. Patří sem ocet, prášek do pečiva, čistič oken, kartáč, zubní kartáček, ručník nebo mop. Je to taková klasika, kterou byste měli mít vždy po ruce, když se chystáte na úklid nejen koupelny.

Zdroj obrázku: Freepik

Poté už záleží jen na tom, jak si ten úklid naplánujete. Je dobré začít záchodem. Než ho začněte čistit, nalijte do něj ocet nebo čisticí prostředek a nechte ho působit celou noc. Ráno po vyčištění WC štětkou by po nečistotách nebo vodním kameni neměla být ani stopa. Takto můžete umýt i umyvadlo nebo vanu. Na mísu, umyvadlo nebo vanu můžete nasypat také jedlou sodu.

Zrcadlo vyleštíte pomocí octa, spáry nebo dlaždice kartáčkem na zuby

Zrcadlo můžete vyleštit roztokem vody a octa, ale použít můžete také čistič skel. Ocet je skvělý v tom, že nezanechává skvrny a navíc je přírodní, takže nepoškozuje životní prostředí. Vyleštěte okna nebo zrcadlo pomocí papírových ručníků. Jestli máte zrcadlo velké, můžete na leštění použít obě ruce a tím ušetřit čas. Ručníky dávejte vždy na jedno místo, abyste je poté jen sebrali a vyhodili do koše najednou.

Zdroj obrázku: Freepik

K čištění toalety vždy používejte štětku, jako prostředek poslouží ocet, soda, nebo dokonce mléko. Dlaždice nebo spáry vyčistíte pomocí kartáčku na zuby. Sprchový kout vyčistíte pomocí octa, ale dávejte pozor, abyste se dostali do všech zákoutí. Jako poslední ukliďte podlahu. Prostředek můžete použít koupený z obchodu nebo znovu domácí přípravek, například ocet. Odsuňte všechny spotřebiče, které budou při vytírání koupelny vadit, a nezapomeňte na různé rohy, v nichž se může tvořit plíseň.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a20438/speed-clean-bathroom-0907/