Physiotherapy 2133286 1920

Ulevte nohám od puchýřů přírodními zábaly a masážemi za pomoci bylinek

Puchýře jsou nepříjemným důsledkem nošení nepohodlné obuvi. Pokud se vám puchýře objevily po obuvi, kterou již máte dobře prošlapanou, pak mohou být na vině plísňové infekce. Někdy puchýře vznikají také jako důsledek progresivní neuropatie cukru. Pravidelná péče o nohy a výběr správné obuvi jsou zcela důležité. Níže se můžete dočíst, jak se puchýřů co nejrychleji zbavit.

Lázeň na nohy

Dopřejte svým nohám osvěžující koupel. Připravte si dvě mísy:

  • do jedné nalijte teplou vodu,
  • do druhé nalijte studenou vodu. 

Postavte mísy vedle sebe tak, abyste v sedě mohli nohy dávat z jedné mísy do druhé. Nejprve si nohy ponořte do teplé mísy po dobu tří minut. Poté je vložte do vody studené. Toto opakujte třikrát, vždy po tři minuty. Díky tomu zlepšíte svůj krevní oběh a zmírníte pálení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Masáž olivovým olejem

Olivový olej je dobře známou surovinou, kterou používáme zejména v kuchyni při vaření. Ti, kteří ale už mají co dočinění s výrobou domácí kosmetiky, již vědí, že olivový olej má své využití také na různé části těla – zejména na těch suchých (suchá pokožka, suché konečky vlasů apod.). Olivový olej se již v minulosti používal jako produkt přírodní péče. Jeho tajemství spočívá v obsahu nenasycených omega-3 a omega-6 mastných kyselin a také vitamínu E. Vitamín E známe jako „vitamín mládí“. Patří mezi přírodní antioxidanty. Olivový olej působí protizánětlivě, ale také prospívá pokožce. Pokud máte puchýře, stačí olej trochu zahřát a masírovat je po dobu 10 minut do pokožky.

Tymián

Tymián má mnoho cenných vlastností, pro které ho využijete nejen v kuchyni, ale také při odstraňování mnohých zdravotních problémů nebo při výrobě domácí kosmetiky. Navíc příjemně voní, díky čemuž může poskytnout i své aromaterapeutické schopnosti. Je známý pro své léčivé vlastnosti. Obsahuje thymol, který přináší úlevu od bolesti a zánětu, stejně jako dezinfekční účinky. Jak používat tymián k úlevě od pálících nohou? Stačí hodit několik větviček čerstvého tymiánu do misky, zalít je vroucí vodou a nechat přikryté asi 20 minut. Až bude teplota vody příjemná, vnořte do ní chodidla a namáčejte je minimálně po dobu 20 minut.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tymián a olivový olej

Do zahřátého olivového oleje (ne vařícího) vložte několik snítek čerstvého tymiánu. Nechte působit přes noc a poté vmasírujte do pokožky nohou.