Bolave Nohy1

Ulevte svým bolavým nohám masáží, cviky či příjemnou koupelí. Výsledek se dostaví okamžitě

Nemusíte mít celý den nohy vsunuté do nepohodlných lodiček, abyste se těšila až dojdete domů a hodíte svá unavená a bolavá chodidla takzvaně na stůl. Tyto problémy s nohama se netýkají pouze žen, ale i mužů, a dokonce i dětí. Nejlepší a samozřejmě nejideálnější by bylo, kdyby vám nohy někdo namasírovat. Jenže co když zrovna nikdo není po ruce? Musíte si poradit sami. Věřte, že to zvládnete s několika jednoduchými kroky. A pokud tyto kroky budete provádět pravidelně, zbavíte se tak bolavých nohou nadobro.

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž chodidel

Buďte sami sobě masérkami. Možná to pro vás nebude tak extrémně příjemné, ale věřte, že tato masáž bude účinná a díky pravidelnému provádění se zbavíte bolesti chodidel. Sedněte si na pohovku, do křesla či na židli, položte si chodidlo na koleno a uchopte ho do rukou tak, aby byly palce vedle sebe na spodní straně chodidla. Nyní mírně zatlačte palci a pohybujte s nimi zároveň od středu ke kraji chodila. Poté přejíždějte palci i k prstům a opět ke středu. Masírujte alespoň patnáct minut každý den. Při chůzi vás přestanou bolet paty i celá plocha chodidel. Navíc nebudete pociťovat těžkost v nohou.

Důkladné protažení

Natáhněte nohy a posaďte se na židli. Nejdříve pod pravou nohu umístěte ručník či jinou delší tkaninu a zvedněte rukama konce ručníku i s chodidlem. Natáhněte nohu, co nejvýš to jde. Ucítíte pálení, ale i řádné protažení. Vydržte malou chvíli a poté vyměňte druhou nohu. Udělejte to stejné i s levou nohou. Tímto způsobem zajistíte protažení zkrácených šlach, které mohou být při chůzi bolestivé. Tento jednoduchý protahovací cvik provádějte každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro rychlou úlevu od bolavých nohou

Pokud potřebujete rychle ulevit od bolavých nohou, není nic lepšího než své nohy namočit do lázně. Do lavoru napusťte teplou vodu a nakapejte do ní pár kapek oblíbeného éterického oleje. Doporučujeme použít skořicový olej. Přidejte i trochu epsomské soli, která dokáže neutralizovat pachy na chodidlech. Teplo uvolní veškeré svaly na nohou, a vy tak pocítíte rychlou úlevu. Nohy v lavoru nechte namočené tak 10–15 minut.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/tired-legs