Indoor Shot Sportswoman Touching Painful Hand Sitting Mat Suffering Joint Injury After Yoga Sport Trauma Elbow Dislocation Muscle Strain Inflamed Ulnar Nerve

Úlevu při revmatismu přinesou i některé potraviny. Každodenní jídelníček je důležitější, než se zdá

Jídelníček, který dopřáváte svému tělu, by měl být bohatý hlavně na bílkoviny, které najdete v libovém mase, rybách, sýru, tvarohu nebo fermentovaných mléčných výrobcích. Strava musí být bohatá také na kolagen, aby se stimulovala jeho produkce. Jedině tak budete mít pevnou kůži a budou se vám vyhýbat vrásky.

Proti revmatismu můžete bojovat správným jídelníčkem

Lidské tělo potřebuje také vitamin D a omega-3 mastné kyseliny, které najdete v mastných mořských rybách, jako je makrela, tuňák nebo sleď. Konzumujte také vaječné žloutky, kvalitní panenské oleje za studena lisované a zeleninu a ovoce, ve kterém najdete spoustu antioxidantů, které budou působit proti různým onemocněním.

Ke snídani se hodí něco výživného, co vás nastartuje na celý den. Neměla by se vynechávat a trvat by měla delší dobu, abyste si každé sousto mohli vychutnat. Dejte si kaši s banány, kávou nebo zvolte smažená vejce se sušenými rajčaty a celozrnným chlebem. K tomu můžete vypít čaj nebo obyčejnou vodu s citronem.

Zdroj obrázku: Freepik

Ke svačině se hodí něco lehčího, abyste měli prázdný žaludek na hlavní jídlo dne

Omeleta se špenátem nebo jinou zeleninou se hodí na dopolední svačinu, kdy je nutné ještě pracovat, ale zároveň už dochází energie. Můžete si dát chleba s rybí pastou z makrely, vejci a petrželkou. K obědu si můžete dopřát. Boršč s knedlíky nebo bramborami, karbanátky z kvalitního masa v rajčatové omáčce, k němu si dejte zelný salát nebo zeleninovou polévku.

K odpolední svačině se hodí sušené ovoce, ale dávejte pozor, abyste ho nesnědli velké množství. Hodí se také kompot nebo ovocný salát. Večeře by měla být lehká, aby se vám dobře usínalo. Celozrnné těstoviny s pestem, rukolou a fazolemi může být dobrá volba. Na noc už nepijte nic těžkého, raději pijte jenom vodu. Také byste měli za celý den vypít až dva litry.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/early-signs-rheumatoid-arthritis