Close Up Woman Ironing White Towel

Úmorné žehlení se rázem promění v oblíbenou činnost díky jednoduchým trikům

Žehlení je činnost, která je nejméně oblíbená nejen mezi ženami. Muži jí neholdují vůbec a raději tuto aktivitu nechávají ženám, které si k ní nejčastěji pustí oblíbený seriál nebo hudbu, aby jim hromada prádla rychleji ubývala. Pokud si ještě před žehlením připraví oblečení tak, aby jim práce šla od ruky, budou možná žehlit raději. Jaké triky se při žehlení hodí?

Základem je mít doma kvalitní žehličku i žehlicí prkno

Pořiďte si na žehlení kvalitní žehličku, i když ji třeba nebudete používat tak často. Nejdříve je nutné do ní nalít vodu, která by měla být demineralizovaná. Žehličku nastavte na požadovanou teplotu a nechte pořádně nahřát – moderní žehličky už vás upozorní pomocí světla, že je všechno připravené. Žehlicí prkno by mělo být dostatečně široké a výškově nastavitelné, abyste si všechno mohli upravit podle své výšky.

Pokud necháte žehličku chladnout, voda bude na oblečení kapat a zanechávat mokré skvrny, které mohou zhnědnout. Jestli máte v oblibě nosit halenky, je velmi těžké je vyžehlit tak, aby na nich nezůstaly žádné záhyby. Proto začněte s volánky, pokračujte límcem, manžetami a rukávy. U sukně se věnujte nejdříve opasku a poté spodní části.

Zdroj obrázku: Freepik

Knoflíky chraňte před teplem žehličky

Knoflíky byste žehličkou vůbec neměli přejíždět, protože by se mohly poškodit. Raději je zakryjte nebo je pečlivě objeďte. Některé látky potřebují zvláštní péči, sem patří například oblekové kalhoty, nebo dokonce manšestr. Obleky byste neměli žehličkou přejíždět, ale jen přiložit a znovu zvednout, jinak se bude látka lesknout. U manšestru je nutné si látku nejdříve navlhčit.

Jestli máte v plánu žehlit ubrusy, které jsou hodně silné, nejdříve je nastříkejte vodou a poté dejte na půl hodiny do mrazáku. Během žehlení se bude voda odpařovat a tím snadněji vyžehlíte silné záhyby. Pomoci si můžete také tím, že si oblečení připravíte podle toho, na jaký stupeň se musí žehlit. Poté už jen berete oblečení na nejnižší stupeň a postupujete nahoru.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/10-brilliant-ironing-hacks/