Bolave Nohy1

Unavené a bolavé nohy si zaslouží tu nejlepší péči, která jim uleví

O nohy byste měli zvlášť pečovat, protože vás celý život nesou. Postarejte se o ně pomocí krémů, gelů a koupelí, které jim uleví po celodenním chození a sezení. Pokud budete mít své nohy pod dohledem a věnujete jim správnou péči, odvděčí se vám skvělým vzhledem a budou dlouho zdravé.

Dopřejte jim dostatečný odpočinek a péči

Zkuste každý den nohy namočit do studené vody, rychle se vám uleví, snížíte tělesnou teplotu a odpočinete si. Jestli nosíte po celý den podpatky nebo chodíte, úleva bude o to větší. Do misky s vodou můžete přidat několik kapek éterického oleje se svěžími vůněmi, které nohy uvolní. Můžete si pořídit například levandulový, citronový nebo mátový olej, které se na úlevu nohou skvěle hodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte speciální kosmetiku na nohy s obsahem mentolu z máty. Koukejte na to, aby účinek trval alespoň 20 minut. Mátový olej se získává právě z máty a vydrží o něco déle než krémy. Můžete si koupit také přípravky, které mají syntetické chladicí látky. Rychle vám sníží teplotu a jsou vhodnou alternativou k ledovým obkladům. Na nohy má blahodárný účinek například arnika, alantoin nebo koňský kaštan. Neváhejte vyzkoušet bambucké máslo nebo šalvěj. Snižují otoky, uklidní nohy a také potlačují pocení.

Na nohy si vybírejte vhodnou obuv

Nohám ulevíte také vhodně vybranou obuví. Je jasné, že pokud pracujete v kanceláři nebo často chodíte na schůzky, budete potřebovat elegantní boty na vysokém podpatku. Ve volném čase ale nohám dopřejte svobodu a nakupte si klasické tenisky s dostatečným místem okolo prstů. Bude se jím lépe pracovat a tím pádem se bude noha lépe prokrvovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelně si nohy masírujte a můžete použít také peeling. Odstraníte odumřelé kožní buňky, zbavíte se suchých chodidel nebo rozpraskaných pat. Ty poté mohou dokonce bolet a je velmi obtížné dostat nohy do původního stavu. Popraskané paty nebo celá chodidla přitom trápí mnoho žen na celém světě. Správnou a důkladnou péčí ale budete mít nohy krásné a zdravé.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/tired-legs