Pretty Woman Looking Worried Anxious Stressed Afraid Biting Fingernails Looking Lateral Copy Space

Upřímnost ve vztahu se ne vždy vyplácí. O některých věcech z minulosti je lepší mlčet

Proč by si ženy měly udržet svá malá tajemství před partnerem navždy? Jednak vylévání srdce partnerovi o minulosti může šeredně otrávit vztah, někdy mohou takové informace vést dokonce k rozchodu. Kromě toho se vyzrazené poznatky, které se týkají předchozích vztahů, mohou snadno stát „municí“ při partnerských rozepřích. Proč by ženy neměly o sobě prozrazovat vždy vše a proč si nechat některé záležitosti jen pro sebe?

Žárlivost po dvaceti letech

Žárlivost na expartnera, o kterém jste už dvacet let neslyšeli? Muži dokáží žárlit na kohokoli, kdo se ve vašem životě objevil nebo objeví. Přitom takové příběhy začínají zcela nevinně. Při večeři s hudbou a svíčkami se manžel zeptá na předchozího partnera. Nezajímá jej, že už jste o něm desítky let neslyšela, máte s manželem dvě krásné děti, ale chce právě vědět, jaký byl, co dělal. A vy vyprávíte. Tak takový večer nemůže skončit jinak než tichou domácností, v horším případě přímo hádkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Upřímnost, která se nevyplácí

Po obdobných zážitcích jen hořce litujete, že jste nemlčela! Je tomu tak, v některých případech je vhodnější neříkat úplnou pravdu nebo leccos zatajit. Nemusí jít o lhaní, ale pouze se nepodělíte o některé informace, které by mohly vašeho manžela nebo současného partnera naštvat. Málokterý muž je totiž nad věcí a dokáže přijmout příběh tak, jak skutečně je, aniž by se v něm probudila žárlivost.

Raději vychvalování současného stavu

Jak neranit mužské ego, neotřást partnerovým sebevědomím a neposlat vyprávěním vztah do záhuby? Když je partner opravdu neodbytný a žádá informace o vašem partnerovi, ukojte jeho zvědavost, ale vyzdvihávejte pouze negativní stránky, zatímco současně pochvalte ty současného partnera. Tím z takové situace lidově řečeno vybruslíte, aniž by došlo k hádce, a romantický večer tak skončí více než příjemným způsobem!

Zdroj: https://www.waterstones.com/book/secrets-about-men-every-woman-should-know/barbara-de-angelis/9780722535905