Top View Assortment Vegetables Paper Bag

Ušetřit na potravinách lze chytrým nakupováním i vlastními výpěstky

Neustále narůstající inflace ovlivňuje náš každodenní život. Stoupající ceny potravin straší mnohé z nás, a proto se snažíme co nejvíce ušetřit tam, kde se dá. Mnoho lidí hledá alternativní způsoby získávání potravin, jako například zahrádkářstvím nebo nákupem na místních trzích. Také je velmi důležitým faktorem omezení plýtvání potravinami. Je třeba se zaměřit na co největší využití všeho, co nakupujeme.

Domácí je vždy lepší

V poslední době se roztrhl pytel, hlavně na internetu, s různými radami, jak ušetřit a jak využít dostupných prostředků na 100 procent. Nejlepší možností je pěstování vlastní zeleniny a ovoce, ze kterých můžete připravovat nespočetně velké množství výrobků, které pak vydrží i celou zimu. Navíc se nemusíte bát škodlivých pesticidů, které se na kupovaných potravinách nacházejí, a přesně víte, odkud vaše jídlo pochází.

Například doma pečený chléb je skvělou možností, jak ušetřit a navíc se naučit něco užitečného. K tomu, abyste začali, nepotřebujete žádné speciální pomůcky, jediné, co potřebujete, jsou informace, které můžete bez problémů najít na internetu, který je podobných návodů plný. Nebo se zkuste seznámit s lidmi ve svém okolí, kteří se podobným věcem věnují, možná takové výrobky dokonce prodávají.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste mražené suroviny

Pokud nemáte možnost pěstování na vlastní zahradě, nemusíte úplně zoufat, protože existuje mnoho nápadů, které umožňují pěstování i na malých balkonech, nebo dokonce jen na parapetech. Důležitým faktem při nakupování je sledování cen. Výhodné ceny můžete každý týden hledat v akčních letácích. Dle nejbližších akcí si můžete připravit jídelníček na celý týden. Následně si připravte nákupní seznam toho, co potřebujete.

S takovým seznamem jděte do obchodu a budete přesně vědět, co máte nakupovat. Tím pádem ušetříte na zbytečném nakupování věcí, které nepotřebujete, a vyhnete se i plýtvání jídla. Pokud v obchodě narazíte na výrobky za dobrou cenu, je dobrým nápadem jich nakoupit větší množství a jednoduše je doma zamrazit. Mražené potraviny bývají dokonce i v obchodech mnohem levnější a překvapivě i mnohdy kvalitnější. Zkuste se při nejbližším nákupu zaměřit také na takové výrobky.

Zdroj: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/heart-matters-magazine/nutrition/eat-well-on-a-budget/budget-eating-tips