Laundry Room With Washing Machine

Ušetřit při praní můžeme výběrem vhodného programu i koupí efektivního spotřebiče

Praní je běžnou činností, kterou mnoho z nás dělá každý den. Možná si ale neuvědomujete, že při správných návycích můžete ušetřit hodně peněz i při praní. Musíte jen znát správné tipy, které vám ušetří nejvíce peněz. Právě proto vám přinášíme pět úžasných způsobů, jak můžete ve své koupelně ušetřit peníze při činnosti, které se doma nemůžete vyhnout.

Největší změnu přináší teplota

Perte na nižší teploty a ušetříte tím hodně peněz. V dnešní době existují prací prostředky, které vám oblečení dokonale vyperou i v nízkých teplotách. Možná se to nezdá, ale i přechod ze 40 na 30 stupňů bude mít velký dopad na vyúčtování za energie.

Pračka musí být plná

V tomto případě máme na mysli, že musí být správně plná. Nesmíte do ní dát příliš málo ani příliš mnoho oblečení. V obou případech použije více energie. Využijte její energii naplno a počkejte, dokud nebudete mít dostatek prádla na praní. To samé platí také u sušičky.

hands-changing-program-washing-machine
Zdroj obrázku: Freepik

Používejte kuličky do sušičky

Nejvíce ušetříte, když budete věšet na klasickém sušáku. Máte-li doma sušičku a chcete ji používat, kupte si kuličky do sušičky. Vlněné nebo gumové kuličky zajistí, že bude prádlo suché rychleji. Dostane se k němu totiž mnohem víc vzduchu.

Využívejte úsporné programy na pračce i sušičce

Zkuste použít kuličky do sušičky a můžete zkrátit čas použití. Podobně je to i s pračkou. Jistě na ní máte programy ekologického provozu a zkrácení pracího cyklu. Obojí vám poskytne skvělou výhodu, protože pračka využije méně energie a bude prát kratší dobu.

Energeticky výhodné spotřebiče

Výraznou výhodu při šetření na energiích mají lidé s úspornými spotřebiči. Zkontrolujte si vlastní pračku i sušičku. A při dalším nákupu si dávejte pozor na to, aby měly tu nejlepší energetickou třídu. Nekvalitní spotřebiče používají mnohem více energie. I když jsou v nákupu levnější, nakonec vás budou stát mnohem víc peněz. Investujte proto do kvality a můžete se těšit na nízké účty.

Zdroj: https://www.energy.gov/energysaver/articles/16-ways-save-money-laundry-room