Úsměv prosím! O zářivě bílý chrup se můžete postarat sami v pohodlí domova

Bílé zuby se většinou považují za známku kvalitního zdraví, ale také potvrzení štěstí a zkušeností. Je stoprocentně jisté, že po takových zubech prahne každý z nás. Existuje velké množství způsobů, které pomohou vybělit zuby, ale pouze jen několik málo z nich je účinných a bezpečných. Podívejte se, jak na to.

Bělení zubů svépomocí

Mnoho lidí si zajde na specializované pracoviště, kde za velmi vysoké ceny vaše zuby vybělí. Ovšem i tato domácí metoda vás něco bude stát. Zapomeňte na citron se sodou, ze kterých vám může popraskat zubní sklovina. K vybělení můžete použít bělicí pasty z lékárny, jejich výhodou je bezpečnost. Nejedná se o přírodní složení, ale na druhou stranu obsahují nízkou koncentraci bělicích složek, které efektivně, ale jemně pomohou zuby zbavit nehezkého žlutého zbarvení a nahnědlých skvrn.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bělicí proužky

Bělicí pásky či proužky jsou velmi účinné, ale bohužel jen pro ty, kteří mají krásně rovný chrup a dokonale tvarovanou klenbu. Pokud tomu tak není, může se stát, že zuby budou ještě více flekaté než dříve. V takovém případě jste nucení koupit další prostředky či postup opakovat. Pokud se však pásky či bělicí pasty rozhodnete použít, podmínkou je, abyste v ústech neměli žádný kaz. Také doporučujeme vybírat takové bělící pasty, které mají širší účinky, jako svěží dech, přídavek fluoru, posílení zubů a prevence paradentózy. Výhoda těchto dvou prostředků je vybělení zubů, ale také udržení zubů ve zdravém stavu, což se o domácích metodách říci nedá. A pokud máte přecitlivělé zuby, nemějte obavy, některé speciální pasty vám tyto potíže dokonce pomohou odstranit a zároveň vybělí sklovinu. Bílé, krásné zuby jsou pro člověka jistě důležité. Člověk se tak cítí více sebevědomý a nebojí se usmívat. V dnešní době jsou tyto prostředky cenově dostupné a poradit si může každý z nás.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally