dinner-party-with-homemade-lasagna-quiche

Uspořádejte silvestrovskou party bez velkého utrácení. Stačí se zaměřit na několik triků

Většina lidí si myslí, že pokud vyrazí s přáteli někam do víru města, utratí mnohem více peněz, než kdyby pořádali party u sebe doma. Opak je ale pravdou a domácí večírky se mohou velmi často prodražit. Jak je možné, že výdaje jsou o dost vyšší při pořádání domácí silvestrovské akce?

Výdaje za občerstvení a alkohol mohou dosáhnout vysokých částek

Na silvestrovském stole by neměly chybět žádné vybrané pochoutky, jako jsou obložené chlebíčky, jednohubky, slané tyčinky, chipsy nebo sladkosti. Chlebíčky si samozřejmě můžete objednat, stejně jako ostatní jídlo. Vyjde to ale ještě na více peněz. Spoustu věcí budete muset i tak nakoupit. Alkohol i nealkoholické nápoje jsou další položkou, která výrazně zasáhne do vašeho rozpočtu.

I když vaši přátelé něco přinesou, pořád to bude na vás jako hostiteli, který by toho měl udělat nejvíce. Navíc jsou s přípravou spojené také stresové situace, kdy nestíháte všechno včas připravit. Draho vyjdou také různé ohňostroje, kterými chcete všechny své hosty potěšit. Některé vyjdou na několik tisíc korun. Je vhodné si všechno do detailu připravit, abyste nebyli překvapení, kolik takové rachejtle stojí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na silvestra ušetřit?

Prvním způsobem, jak na silvestra ušetřit, je vzít a použít takové potraviny, které si doma schováváte. Mnoho z nás si během roku nakoupí některé potraviny nebo alkohol, ale doma se ho nakonec rozhodneme nechat na vhodnější příležitost. Vypít pak můžete i alkohol, který jste dostali k narozeninám nebo jmeninám, ale zatím jste neměli chuť ho vypít. Během roku se dá nahromadit spousta jídla i pití.

Můžete se také s přáteli domluvit na tom, kolik do silvestra chcete investovat. Občerstvení a nápoje tak budou spravedlivě rozdělené a vy pak nebudete muset počítat každou korunu. Vynechat můžete také ohňostroje, kterých bude kolem vás určitě dost. Nic nebrání tomu, abyste vyšli ven se sklenkou v ruce a odpočítávali poslední sekundy. Ohňostroj nechte na ostatních a ušetříte tím tisíce korun.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/how-to-make-new-year-s-eve-special-this-year-5092485