Úsporné používání pračky potěší naši peněženku i samotné oblečení. Není nutné zbytečně přeplácet

Ceny energií stále rostou, a tak se mnozí z nás snaží co nejvíce ušetřit. Všichni musíme prát, ale naštěstí při tom můžeme ušetřit i peníze. Stačí věnovat pozornost několika faktorům. Ušetříte tak značné množství peněz.

Praní oblečení

Mnoho lidí doporučuje snížit teplotu praní až o 20 stupňů. Stačí se podívat na štítky na oblečení a zjistit, jaké jsou požadavky pro konkrétní oblečení. Některé potřebuje mnohem nižší teplotu a kratší program, než si myslíme. To může výrazně snížit náklady na spotřebovanou energii. Vyplatí se také vsadit na nižší otáčky, a pokud oblečení nevykazuje silné znečištění, vynechat předpírku.

Kromě toho je při spoření užitečný dvoutarifní systém. V noci, obvykle mezi 22:00 a 6:00, bývá elektřina levnější. Mnoho lidí toho využívá a používá funkci odloženého startu. Tím naprogramujete pračku tak, aby prací cyklus zahájila později a prala v nočních hodinách, když je levnější tarif. Jediným problémem může být hlučnost pračky, která může obtěžovat sousedy.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné plánování

Při praní dbejte na správné rozložení prádla, teplotu, délku programu, množství použitého pracího prostředku, plný buben nebo již zmíněný noční tarif. Všechny tyto faktory mohou účinně ovlivnit vaše účty za elektřinu a ušetřit vám peníze z domácího rozpočtu. Klíčem k efektivnímu praní je však správná pračka. Při nákupu je třeba mít na paměti několik důležitých věcí.

Pokud si například uvědomujete, že naplnit celý buben pračky nebude tak snadné, je lepší zvolit spotřebič s mnohem menší kapacitou. Kromě toho se vyplatí vybrat si pračku, která je energeticky účinná. Tato zařízení se vyznačují nejvyšší energetickou třídou, ale abyste při praní ušetřili, je vhodné se řídit dalšími vlastnostmi. Mnoho lidí doporučuje pračky s funkcemi, jako je snížená spotřeba vody, odložený start, možnost praní při nízkých teplotách nebo individuální nastavení.

Zdroj: https://www.liverpoolecho.co.uk/news/cost-of-living/washing-machine-hacks-save-money-23377844