Assortment Frozen Healthy Food

Uzavíratelné sáčky lze využít prakticky v kuchyni i pro zavlažování rostlin

Uzavíratelné sáčky zná asi každý z nás. Jsou to sáčky vyrobené většinou z odolnějšího plastu, které jdou pomocí zipu uzavřít. Dají se využít hned několikrát a většina z nich je uzpůsobená i pro extrémní teploty. K čemu tedy sáčky využít nejen v kuchyni, ale v celé domácnosti?

Tradiční využití plastových sáčků

Mezi nejčastější způsoby, jak tento typ sáčků využít, patří skladování a tím myslíme jak skladování potravin, tak vlastně čehokoli jiného. Tím, že jsou sáčky uzavíratelné, chrání věci proti prachu a dají se tak využít při organizaci a úklidu domácnosti.

Stejně tak jsou ale sáčky často vodotěsné a můžete je využít i ke skladování potravin. Hodit se vám můžou například při porcování masa či uchovávání zbytků zeleniny. Suroviny pak můžete v těchto sáčcích i zamrazit. Skladovat v nich můžete i již připravený led.

Zdroj obrázku: Freepik

Po domácku vyrobený zavlažovač

Je ale i několik netradičních způsobů, jak tento produkt využít. Hodit se vám sáčky mohou třeba při zavlažování rostlin. K výrobě dávkovače vody budete potřebovat akorát nit a uzavíratelný sáček. A jak na to? Ustřihněte si kus nitě. Postačit by vám mělo asi 20 centimetrů. Na konci nitě udělejte uzel a pomocí jehly nit protáhněte středem dna sáčku tak, aby v pytlíku zůstal pouze uzel. Sáček pak naplňte vodou, uzavřete a vložte do květináče. Nit nastavte tak, aby byla v kontaktu se zeminou. Bude totiž fungovat jako spojka mezi substrátem a vodou. Tento způsob závlahy můžete využít, například pokud jedete na dovolenou.

Příprava zdravé omelety

Uzavíratelné sáčky můžete použít i při vaření. Hodit se vám budou třeba při vaření omelety. Vejce si rozklepněte do pytlíku a přidejte všechny další vámi zvolené ingredience. Pytlík uzavřete a vložte do vroucí vody. Tímto způsobem můžete připravit omeletu bez jakéhokoli tuku.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/g3222/new-uses-for-resealable-plastic-bags/