Smiling Baby Lying Blanket Summer Grass

V horkém počasí obléká mnoho rodičů své děti špatně. Příliš vrstev oblečení jim ubližuje

V létě jsou běžné vysoké teploty, což přispívá k venkovním aktivitám. Díky prázdninám a dovoleným je venku určitě více lidí. Hřiště, parky nebo vodní nádrže jsou plně obléhány rekreanty. Je to také doba častějších infekcí u dětí. Proč jsou infekce v letních dnech tak rozšířené a jak se před nimi chránit?

Jak obléknout dítě na procházku? Největší chyby

Rodiče mají velmi často problém s výběrem oblečení pro své děti. I když je pravda, že termoregulační centrum u nejmladších ještě není řádně vyvinuto, neznamená to, že novorozenci nebo kojenci cítí vnější teplotu jinak. Dítě v horkém počasí, oblečené do body s dlouhým rukávem, pokryté přikrývkou a kabinkovým baldachýnem, je největší chybou rodičů. Tetra plenka aplikovaná na stříšku kočárku určená k ochraně před sluncem ještě více zhoršuje situaci. Kromě toho je často na hlavě novorozence čepice, a tak je téměř jisté, že se dítě začne přehřívat.

Zdroj obrázku: Freepik

Co když se dítě přehřeje?

Kromě výskytu nepříjemného pocení (vytvoří se svědivé pupínky) způsobuje nepohodlí, může také vést k podráždění a pláči. Hozená plena nebo přikrývka na korbičce, která má teoreticky chránit před sluncem, blokuje proudění vzduchu, což může vést k poruchám dýchání u novorozenců. Dítě v kočárku, i když má omezený pohyb, cítí vysokou teplotu stejným způsobem jako dospělý, takže neexistují žádné náznaky, že by ho rodiče měli oblékat na procházku jinak, než se oblékají sami.

Pyžamo v létě

Přesně stejný princip platí pro oblékání dítěte před spánkem. Oblékněte dítě stejně jako sebe. Teplota v noci klesá, velmi často necháváme okna otevřená, abychom místnost i tělo trochu ochladili. Zpocené tělo dítěte reaguje na teplotní rozdíl a není těžké dostat infekci nebo horečku. Také nedávejte dítě spát v chladné místnosti a v chladném ložním prádle těsně po velké fyzické aktivitě dítěte, v okamžiku, kdy je jeho tělo zahřáté. Vždy mu dejte čas, aby se teplota vašeho dítěte normalizovala, než půjde do postele. To platí zejména pro odpolední zdřímnutí u mladších dětí.

Zdroj: https://momlovesbest.com/dressing-baby-in-summer