V létě chceme vypadat perfektně. Pět zásad péče o pokožku se o to postará

Letní počasí se neúprosně blíží a s ním je spojená odhalená pokožka. Proto bychom se o největší orgán na těle měli patřičně starat. Začněte již teď, aby vaše pokožka byla v letním období nádherná, pružná a jednoduše dokonalá. Doveďte vaše tělo k dokonalosti!

Nevzhledné ochlupení

Někomu ochlupení roste méně, někomu však více. Jedno je ale jasné, ženy chtějí být na dovolené a celkově v letním období přímo okouzlující. Neztrácejte čas s holicím strojkem, depilujte! Abyste se vyhnuli vyrážce a nevzhledným pupínkům, bude také velmi důležité provádět peeling. A to několik dní před depilací a několik dní po.

Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana před sluncem

Aby vaše kůže vypadala dokonale, nezapomínejte se chránit před sluncem. K tomu jistě skvěle poslouží opalovací krémy. Dermatologové doporučují, abychom natírali celé tělo, protože UV záření je hlavním viníkem vzniku rakoviny kůže a předčasného stárnutí. Lidem se světlou kůží se doporučuje používat krém s ochranou 20–30. Kdežto lidem s tmavší pletí se doporučuje používat krém SPF 15.

Zvlhčujte

Pravidelně své tělo hydratujte, a to pomocí zvláčňujících tělových krémů. Úkolem takového krému je chránit a obnovovat hydro-lipidovou vrstvu kůže. V létě také doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C a vody. Vaše pokožka vám jistě poděkuje. Také bychom vás rádi upozornili, abyste během letního období odložili krémy s obsahem retinolu. Jedná se o složku, která vlivem silného slunečního záření mění barvu na kůži.

Zdroj obrázku: Freepik

Ta nenáviděná celulitida

Celulitida netrápí jen mnoho žen, ale i muže. Nevzhledné dolíčky na kůži nechce nikdo. Jedná se o tukovou tkáň, za kterou může především nesprávná výživa, nedostatek pohybu, stres, kouření a estrogen. Abyste zabránili vzniku celulitidy, pestře se stravujte, masírujte a zvláčňujte pokožku. To stejné platí i v případě, že se vám již celulitida objevila. Také doporučujeme vyhnout se nadmíře soli a cukru. Starejte se o sebe celý rok, a v létě vás celulitida nepotrápí.

Chodidla

Těšíte se až hupsnete do pantoflů či žabek? Potom tedy rychle odstraňte zrohovatělou kůži dříve, než přijde léto. Doporučujeme použít exfoliační ponožky, které vás ztvrdlé kůže zbaví. Pokud vám takové ponožky nevyhovují, pořiďte si pemzu nebo hrubý peeling. Snem každé ženy je mít v létě překrásné tělo, ale o takové tělo je třeba pečovat několik měsíců před létem, nejlépe celý rok.  

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/skin-types-care