V létě je nutné pokožku chránit a bez opalovacího krému raději vůbec nevycházet

Pokožka je vystavena škodlivému UV záření nejen za horkých a slunečných dnů. Aby se tomu zabránilo, musíte používat krém na opalování každý den. Mnoho lidí ho používá jen v případě, že jdou k vodě a mají v plánu ležet na slunci po dlouhé hodiny. A někteří ho nepoužívají vůbec. To je ovšem velká chyba.

Co znamená SPF?

SPF doslova znamená sluneční ochranný faktor. Vedle této zkratky se vždy na produktech nachází číslo, které udává, o kolik déle může být pokožka vystavena slunci ve srovnání s tím, když není chráněna žádným filtrem. Například pokud si pořídíte krém s označením SPF 50, tento čas se zvýší 50krát. Čím vyšší číslo je, tím více jste proto chráněni. Z tohoto důvodu se vždy říká, že byste měli vybírat prostředky s co nejvyšším filtrem.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí používat SPF?

Sluneční záření má negativní vliv na vzhled pokožky. Nejprve přispívá k jejímu rychlejšímu stárnutí a způsobuje také rakovinu kůže. Proto je tak důležité ji chránit. Myslete na to, že se jedná o největší orgán našeho těla. Skvělým způsobem je používat opalovací krém. Je to jednoduchý krok péče, který kromě ochrany před sluncem zvlhčuje kůži a bojuje proti jejím nedokonalostem.

Krémy s filtrem brání poškození kolagenových vláken, a tím zabraňují předčasnému stárnutí pokožky. Kromě toho jsou jediným účinným způsobem, jak bojovat proti zabarvení a také chránit před zarudnutím a spálením, se kterým se každý z nás alespoň jednou za léto setká. Je důležité používat krém na opalování každý den po celý rok.

Zdroj obrázku: Freepik

Který krém zvolit?

Při výběru byste měli věnovat pozornost tomu, zda je vodotěsný, foto a termostabilní. Ujistěte se, že neztrácí vlastnosti absorpce slunečního záření pod vlivem vody, ultrafialového záření a při vysokých teplotách. Pokud jde o výběr konkrétního filtru pro každodenní použití, SPF 30 nebo SPF 50 bude určitě skvěle fungovat. Za zmínku stojí ještě jedna důležitá věc. Při nákupu je nejlepší dívat se na produkty, které obsahují široké spektrum ochrany.

Zdroj: https://ehe.health/blog/always-wear-sunscreen/