Gardener With Watering Hose Sprayer Water Flowers Garden Summer Sunny Day

V létě potřebují rostliny na zahradě zalévat brzy ráno

Horké letní dny znamenají pro každý živý organismus poměrně náročné období, které bez dostatečného množství tekutin není možné ve zdraví přežít. Horkem trpí nejen lidé, ale také zvířata a rostliny. I na ně je třeba pamatovat. Při zalévání byste ale měli zejména v parném dni respektovat určitá pravidla. Která to jsou?

Zahrádkářem pro radost

Práce na zahrádce přináší řadě lidí uspokojení z pohybu na čerstvém vzduchu. Odpočinou si přitom psychicky a procvičí své tělo. A když se jim podaří vypěstovat krásnou květinu nebo sklidit bohatou úrodu ovoce či zeleniny, radost je dvojnásobná. Znamená to ale se zahradě pravidelně věnovat, okopávat, vytrhávat plevel a hnojit záhony a také samozřejmě zalévat.

Jak by měla vypadat správná zálivka

Bez vody se neobejde žádná rostlina, keř nebo strom. Proto je třeba vodu pravidelně na záhony dodávat, a to zejména ve dnech, kdy je sucho. Zahrádkáři přitom doporučují raději méně častou, ale zato vydatnou zálivku, která se dostane v potřebném množství ke kořenům. Když budete zalévat méně intenzivně, tak se voda k nim kolikrát ani nedostane, protože z povrchu zeminy ji vytáhnou sluneční paprsky. Jedná se pak o zbytečnou práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Ve který čas je vhodné rostliny zalévat

V horkých dnech byste rozhodně rostliny neměli zalévat v pravé poledne. Mohli byste způsobit spálení jejich listů. Zde je vhodné si ráno přivstat a zalévat, když ještě slunce nepálí. V tento čas je venkovní teplota nejnižší, takže voda se nebude hned odpařovat v tak velkém množství. Z dodané vody pak rostliny čerpají po celý den.

Pozor na večerní zalévání

Někdo je navyklý zalévat v horké dny v době, až nastane večer. Je to jedna z možností, ale je třeba počítat s tím, že vlhkost přiláká slimáky, kterým se tak lépe pohybuje. Citlivější rostliny mohou začít chřadnout a může se u nich objevit houbovité onemocnění.

Zdroj: https://www.popeproducts.com.au/blog/the-best-time-to-water-your-garden-in-summer